UCI aanvaardt verzoek van Pavel Sivakov: Russische wielrenner rijdt vanaf nu onder Franse vlag, andere Russen zonder
Pavel Sivakov (links) met Julian Alaphilippe tijdens de Tour de France in 2020. — © AFP
Pavel Sivakov (24) mag in de toekomst als Fransman meedoen aan het Wereldkampioenschap, Europees Kampioenschap en de Olympische Spelen. De renner van INEOS Grenadiers heeft een dubbele nationaliteit (Russisch-Frans), maar kwam tot heden uit voor Rusland op kampioenschappen. Zijn beslissing komt net op tijd, want vanaf de Strade Bianche mag de Russische nationaliteit niet meer op de deelnemerslijst staan.
Pavel Sivakov is de zoon van de Russische ex-wielrenners Aleksej Sivakov en Aleksandra Koljaseva, maar is zelf niet in Rusland geboren. “Ik werd geboren in Italië en verhuisde naar Frankrijk toen ik één jaar oud was”, vertelt Sivakov op de website van zijn teams INEOS Grenadiers. “Frankrijk is het land waarin ik opgroeide, studeerde en verliefd werd op de fiets. Het voelt aan mijn thuis.” Zelf woont Sivakov tegenwoordig, zoals vele andere profwielrenners, in Andorra.
Hier staat ingevoegde content uit een social media netwerk dat cookies wil schrijven of uitlezen. U heeft hiervoor geen toestemming gegeven.
“Ik wilde al een tijdje uitkomen voor de Franse nationale wielerploeg en diende een verzoek in bij de UCI”, gaat Sivakov verder. “Door wat er nu aan de gang is in Oekraïne wilde ik dat het snel ging. Ik wil de UCI en mijn team bedanken om mij te steunen in dit proces en om het te helpen realiseren. Het maakt me blij dat ik nu voor Frankrijk kan uitkomen op kampioenschappen. Het zou een droom zijn om op de Olympische Spelen van 2024 in Parijs te rijden.”
Sivakov wil ook nog even zijn mening uiten over de oorlog in Oekraïne. “Zoals ik eerder al zei, ben ik volledig tegen deze oorlog. Al mijn gedachten gaan uit naar de mensen in Oekraïne. Zoals de meeste mensen hoop ik dat er snel vrede komt.”
Hier staat ingevoegde content uit een social media netwerk dat cookies wil schrijven of uitlezen. U heeft hiervoor geen toestemming gegeven.
Geen Russinnen op deelnemerslijst Strade Bianche voor vrouwen
Op vraag van de Internationale Wielerunie UCI krijgen Russische renners geen nationaliteit meer achter hun naam als ze aan UCI-wedstrijden deelnemen. De Strade Bianche is de eerste wedstrijd die de regel toegepast heeft. De Russinnen Droneva, Khatuntseva en Potokina, allen rijdend voor niet-Russische teams, krijgen bijgevolg op de officiële deelnemerslijst geen vlag of nationaliteit achter hun naam.
Beste van Plus
Lees ook
João Almeida triomfeert in slotrit Ronde van Burgos, Pavel Sivakov grijpt eindzege
Bastien Tronchon wint derde rit Ronde van Burgos, Pavel Sivakov is de nieuwe leider
UCI aanvaardt verzoek van Pavel Sivakov: Russische wielrenner rijdt vanaf nu onder Franse vlag, andere Russen zonder
Toprenner Pavel Sivakov veroordeelt oorlog, maar: “Russen mogen niet gehaat worden enkel en alleen vanwege hun afkomst”
Video
Hoofdpunten
Indrukwekkende muurschildering van Matthias Schoenaerts plots bedekt door grijze laag isolatie: “Onaangename verrassing”
Ex-werknemers Plopsa teleurgesteld ondanks ontslag van CEO: “Geen enkel woord van excuses voor de slachtoffers. Dat is wrang”
Wat betekent mogelijke overname van Telenet voor het bedrijf? En voor beleggers?
Tweede domper voor Anderlecht: goalgetter Islam Slimani drie weken buiten strijd
Oekraïens koppel nam verkeerde afslag, met bijna fatale gevolgen: eerste Russische soldaat vervolgd voor oorlogsmisdaden dankzij dronebeelden en telefoongesprekken