KLM verhoogt ticketprijzen om hoge olieprijs, waarschijnlijk ook bij Brussels Airlines

© ISOPIX
Luchtvaartmaatschappij KLM verhoogt vanaf vrijdag de ticketprijzen voor langeafstandsvluchten vanwege de sterk gestegen olieprijzen. Ook de Franse zustermaatschappij Air France verhoogt haar prijzen. Dat bevestigt een woordvoerder van KLM. Bij Brussels Airlines lijkt een prijsstijging er eveneens aan te komen.
Volgens KLM is de prijsverhoging afhankelijk van de bestemming en reisklasse. Zo stijgt de prijs voor een ticket in de economyclass voor een retourvlucht tussen Amsterdam en New York met 40 euro en die voor een ticket in de businessclass met 100 euro. De prijsverhoging geldt enkel voor nieuwe boekingen.
Luchtvaartgroep Lufthansa, en bijgevolg ook dochtermaatschappij Brussels Airlines, blijft de situatie volgen om zo nodig maatregelen te nemen. Maar een prijsstijging lijkt waarschijnlijk. “Als gevolg van de huidige ontwikkeling van de ruwe-olieprijs is een prijsstijging in de loop van dit jaar waarschijnlijk”, klinkt het bij Brussels Airlines.
Brandstof is een belangrijke kostenpost voor luchtvaartmaatschappijen. Vanwege de oorlog in Oekraïne en zorgen over verstoringen van de Russische olieleveringen zijn de olieprijzen naar de hoogste niveaus in jaren gestegen. Daardoor nemen de kosten voor kerosine voor vliegtuigen toe.
Lees ook
Video
Hoofdpunten
“Game over”: Britse kranten zien toekomst van Boris Johnson aan zijden draadje hangen
Zijn papa en mama werden allebei doodgeschoten tijdens parade in Highland Park Chicago, waarna kleine Aiden (2) alleen ronddoolde in de chaos
Langverwachte plannen voor belastinghervorming splijten de regering: “Dit is de beste manier om België arm te maken”
Italiaanse media: “Leeds United biedt meer dan 30 miljoen euro voor Charles De Ketelaere, interesse van Club voor twee jonkies AC Milan”
Willy (81) stierf drie maanden na huwelijk met 49 jaar jongere vrouw: gerecht voert onderzoek naar verdacht overlijden