President Hadi draagt macht over aan nieuwe presidentiële raad in Jemen
President Abed Rabbo Mansur Hadi — © EPA-EFE
In Jemen heeft president Abed Rabbo Mansur Hadi de macht overgedragen aan een presidentiële raad. Vicepresident Ali Mohsen al-Ahmar werd afgezet. De nieuwe raad moet het land tijdens een “overgangsperiode” leiden en onderhandelen over een oplossing voor het jarenlang aanslepende conflict met de Houthi-rebellen. Dat heeft het staatspersbureau Saba donderdag bekendgemaakt.
Tijdens een overgangsperiode, waarvan de duur niet bekend is, zal de raad de politieke, militaire en veiligheidsverantwoordelijkheden van de president overnemen. De nieuwe raad zal geleid worden door Rashad al-Alimi, een gewezen minister van Binnenlandse Zaken, en zal zeven leden tellen.
De raad zal ook onderhandelen met de Houthi-rebellen over een permanent staakt-het-vuren en een “definitieve” politieke oplossing. Jemen zit sinds eind 2014 gevangen in een verwoestend conflict tussen een door Saoedi-Arabië gesteunde regering en de door Iran gesteunde Houthi-rebellen.
Saoedi-Arabië liet donderdag weten dat het de machtsoverdracht van Hadi verwelkomde en de nieuwe raad steunde. De oliestaat beloofde ook 3 miljard dollar noodhulp voor Jemen, waarvan 2 miljard samen met de Verenigde Arabische Emiraten.
Beste van Plus
Lees ook
Video
Hoofdpunten
Ex-werknemers Plopsa teleurgesteld ondanks ontslag van CEO: “Geen enkel woord van excuses voor de slachtoffers. Dat is wrang”
Kevin De Bruyne neemt de rol van Eden Hazard over en is de nieuwe kapitein van de Rode Duivels: “Een trots moment”
Valse rijbewijzen blijken slechts topje van ijsberg bij jonge ‘ondernemer’ uit Knokke die ruim 700.000 euro achterover drukte
Remco Evenepoel geeft “klein foutje” in finale toe, maar toont wel glimpen van topvorm in Ronde van Catalonië: “Dit belooft voor de Giro”
Gemoederen raken verhit op proces over aanslagen nadat slachtoffer Koran bovenhaalt: “Ik provoceer niemand. Jullie zijn moordenaars!”