De Lijn en MIVB verwachten vrijdag hinder door vakbondsactie
Archiefbeeld — © David Van Hecke
De Brusselse openbaarvervoermaatschappij MIVB verwacht dat het tram-, bus- en metroverkeer vrijdag hinder zal ondervinden door de geplande vakbondsactie. De MIVB raadt reizigers aan om alternatieven te zoeken.
“We verwachten hinder, enerzijds omdat een deel van het personeel zal deelnemen aan de manifestatie”, aldus woordvoerster An Van hamme. “De geplande betoging zal ook gevolgen hebben voor het bus- en tramverkeer, terwijl het metroverkeer hinder zal ondervinden door de deelname van personeel aan de manifestatie.”
De Brusselse openbaarvervoermaatschappij zal de reizigers vrijdag vanaf 6 uur informeren, via de socialemediakanalen, de website en app en via het nummer 070 23 2000. De exacte hinder kan de MIVB nog niet voorspellen. “We raden de reizigers aan om nu al alternatieven te zoeken”, aldus nog de woordvoerster.
De drie vakbonden ABVV, ACV en ACLVB protesteren op vrijdag 22 april in Brussel voor de herziening van de loonnormwet van 1996. Naast de actie in Brussel wordt er die dag ook gemobiliseerd om 11.55 uur op het Gentse Kramersplein en om 9.30 uur op het Operaplein in Antwerpen.
De Lijn had eerder al laten weten in heel Vlaanderen hinder te verwachten door de actie vrijdag. De Vlaamse vervoermaatschappij wil de reizigers vanaf woensdagavond informeren op de website delijn.be/alternatievedienstverlening.
Spoorwegmaatschappij NMBS verwacht geen hinder. Er is daar immers geen stakingsaanzegging ingediend, aldus de NMBS.
Lees ook
De Lijn bestelt eerste elektrische accordeonbussen
In het zenuwcentrum van De Lijn Antwerpen: “Zelfs als er iemand een chauffeur bedreigt, kunnen we vanuit de Italiëlei ingrijpen”
Bussen rijden opnieuw uit na “extreme weersomstandigheden” in Limburg, code geel verlengd tot zaterdagmiddag
Spoorwegen op zoek naar 2.400 nieuwe werknemers
Video
Hoofdpunten
16-jarig meisje overmeesterd tijdens home-invasion in Antwerpen: “Ze hebben haar vastgebonden met snoer van haardroger”
Hoe schadelijk is een glaasje drinken echt? “Er bestaat gewoon geen veilige ondergrens voor alcohol”
Te hoog, te ver, te koud, te gevaarlijk. Het skigebied dat niemand wou
Bewoners schrikken op door zwaar verkeersongeval: “Ik dacht dat het een ontploffing was”
Nederlandse kroonprinses Amalia danst uitbundig met bewoners van Bonaire
Beste van Plus
Waarom een linkshandige violist uit de toon valt
IN BEELD. Lotte Vanwezemael toont voor het eerst haar nieuwe vriend en prinses Delphine pronkt in opvallende outfit op ‘Kastaars’
Hier wordt nooit meer geskied: het skiverdriet van Frankrijk
Ex-man van Pamela Anderson laat haar in testament 10 miljoen dollar na: “Ze wist dit zelf nog niet”
Witte haai onthoofdt duiker langs westkust van Mexico