Couppleger in Guinee kondigt “transitie” van 39 maanden aan
President Alpha Condé werd van de macht verdreven — © AFP
In Guinee heeft kolonel Mamadi Doumouya, die op 5 september president Alpha Condé van de macht verdreef, een transitieperiode van 39 maanden aangekondigd. Pas daarna zal de macht weer aan burgers gegeven worden.
jvhBron: BELGA
De leider van de militaire junta deed de aankondiging in een televisietoespraak. Ze volgt op politiek overleg dat door een groot aantal partijen werd geboycot.
Vorige week maakte de militaire junta bekend dat de voormalige president Condé “vrij” is en zijn familie kan ontvangen. Condé stond bijna elf jaar aan het hoofd van Guinee.
“Waarom geven jullie hun namen niet?” “Dit is klassenjustitie.” “Waarom krijgen ze zo’n lichte straf?” Wij beantwoorden de vragen na heisa rond proces-Reuzegom
Zonnepaneel van Jo weigert dienst, maar installateur hult zich in stilzwijgen ondanks garantie
Zijn baandancings op sterven na dood na sluiting van legendarische zaak? “Dit is het einde van een tijdperk”
Deze veranderingen zijn op komst bij de autokeuring
Luca Brecel laat “eerbetoon aan zijn roots” tatoeëren