Nigeriaanse door medestudenten gedood en verbrand wegens ‘godslastering’
Archiefbeeld: studenten in Sokoto. — © AFP
In het noordwesten van Nigeria heeft een groep studenten een medestudente gedood en daarna haar lichaam verbrand. Dat zei een politiewoordvoerder van de stad Sokoto. Het gaat om een daad van religieus fanatisme.
De lynchpartij gebeurde in de hogeschool Shehu Shagari in Sokoto. Volgens de school zou de studente zich op sociale media negatief hebben uitgelaten over de islamitische profeet Mohammed. Het slachtoffer, een tweedejaarsstudente, was zelf christen.
De politie pakte twee studenten op die betrokken waren. De hogeschool is voorlopig gesloten.
Op video’s die circuleren op het internet, is te zien hoe een menigte de studente met stokken slaat en met stenen bekogelt. Haar lichaam wordt daarna in brand gestoken.
Terwijl het zuiden van Nigeria overwegend christelijk is, wonen in het noorden van Nigeria veel conservatieve moslims. In veel noordelijke staten wordt de sharia toegepast, die voor godslastering de doodstraf voorschrijft.
“Er is de bijna bovenmenselijke sereniteit van Sanda’s familie, en dan heb je een voorzitter die riek en toorts pakt en voor het luidruchtigste deel van de meute gaat uitlopen”
Reuzegom-namen geplaatst, overschilderd en opnieuw geplaatst: politie gaat extra patrouilleren na kat-en-muisspel
Een gevaarlijke zet: Sammy Mahdi krijgt forse kritiek op zijn Tiktok-video over zaak-Reuzegom
Proces Ilse Uyttersprot: welbespraakt en goed voorbereid, maar een woord van spijt kwam er niet
Al meer dan 120 doden en 850 gewonden bij treinongeval in India