CD&V kiest straks opvolger voor Wouter Beke: “jonkie” Nawal Farih wordt het alvast niet

Nawal Farih — © Luc Daelemans
De partijraad van CD&V beslist maandagavond wie Wouter Beke opvolgt als minister in de Vlaamse regering. Omwille van de regionale evenwichten in de partij lijkt de kans groot dat die opvolger een Limburger wordt, maar volgens onze collega’s van Het Belang van Limburg wordt het alvast niet Nawal Farih. Het 33-jarige Kamerlid zou te jong bevonden worden.
De Limburgse partijtop van CD&V kwam zondag fysiek samen in Genk. Na afloop klonk het dat CD&V Limburg klaarstaat om de nieuwe Vlaamse minister te leveren, maar namen werden er niet genoemd. Over één zaak was er wel alvast consensus: er komt geen “junior” op het aartsmoeilijke domein Welzijn. Exit Kamerlid Nawal Farih (33) uit Genk dus. Zij moet eerst nog “rijpen”.
LEES OOK. De puzzel is nog niet gelegd: CD&V staat voor dilemma bij opvolging van Wouter Beke (+)
Maandagavond om 20 uur staat een nationale partijraad gepland, waar de partijtop haar keuze voor de opvolging van Wouter Beke zal voorleggen. Vervolgens moet de 150-koppige partijraad die voordracht met een tweederdemeerderheid goedkeuren, waarna dat (bindende) advies door de Vlaams Parlementsfractie moet wordt bekrachtigd. In dat geval zou de nieuwe minister woensdag de eed al kunnen afleggen.
Lees ook
N-VA-voorzitter Bart De Wever haalt opnieuw uit naar federale regering: “Voert beleid dat lijnrecht ingaat tegen belangen van het productieve Vlaanderen”
De Lijn mag ticketprijzen voor het eerst zelf bepalen, maar moet meer ritten afgeven aan privésector
Zo wil Vlaamse regering werkgelegenheid optrekken: 33.000 mensen meer aan de slag door RSZ-korting en re-integratie langdurig zieken
Video
Hoofdpunten
RECENSIE. Red Hot Chili Peppers op Rock Werchter: “Geen vuurwerk nodig: zonder meer de beste van de afsluiters” ****
Vluchten schrappen of nieuwe staking dreigt: straks ultiem overleg over werkdruk bij Brussels Airlines
Wout van Aert verbijt ontgoocheling na opnieuw een tweede plaats: “Ik dwing mezelf gelukkig te zijn”
Autobestuurder slalomt door slagbomen maar wordt gegrepen door aanstormende trein: “Hij kende deze baan als zijn broekzak. Het is zo onwezenlijk”
Loekasjenko dreigt met aanvallen op westerse hoofdsteden: “Hij wil het Kremlin te vriend houden”