Waals minister-president Elio Di Rupo: “Wallonië stevig op weg naar herstel”
Elio Di Rupo — © BELGA
“Ondanks de verschillende rampen en tegenslagen is Wallonië stevig op weg naar herstel.” Dat heeft Waals minister-president Elio Di Rupo woensdag gezegd in zijn toespraak in het parlement over de stand van zaken in Wallonië.
Zo is “het percentage materiële en sociale deprivatie, dat in 2020 15,8% bedroeg, gedaald tot 14,1% in 2021. Het armoederisicocijfer in 2021, dat het jaar voordien nog op 18,2% stond, is gedaald tot 17,7%. En vorig jaar ontvingen gemiddeld iets meer dan 72.500 mensen elke maand een leefloon. Ook dat cijfer zit sinds de zomer in dalende lijn”, zei Elio Di Rupo.
Tegelijkertijd wordt de economie ook weer sterker, met een Waals bbp dat in het laatste kwartaal van 2021 bijna terug is op het niveau van voor de crisis; een toename van de overheidsinvesteringen en de uitvoer van goederen; de schepping van bijna 30.000 banen in 2021 en een “historisch laag” niveau van werkloze werkzoekenden, dat nu onder de 200.000 ligt.
“Voor 2022 zijn de vooruitzichten voor economisch herstel positief. Maar we moeten voorzichtig blijven”, waarschuwde di Rupo. “De directe en indirecte negatieve gevolgen van de oorlog in Oekraïne beginnen zich nu pas te doen voelen. De stijging van de energie- en grondstoffenprijzen, de ontwrichting van de productieketens en de instabiliteit van de financiële markten zullen waarschijnlijk van lange duur zijn. En erg duur.”
Maar “achter al deze statistieken gaat een gunstige evolutie van Wallonië schuil”, zei Di Rupo, die vervolgens de verwezenlijkingen opsomde van de Waalse regering op het gebied van milieu, werkgelegenheid, toerisme, begroting en overstromingsbeheer.
Lees ook
Waalse regering akkoord over vernieuwing vergunning van Luikse luchthaven
Belgisch staatsbezoek aan Litouwen moet 100 jaar diplomatieke relaties in de verf zetten
Gouverneur van Amerikaanse staat niet meer welkom op feest van Waalse Gewest: “Ondenkbaar dat we titel van eregast toekennen aan iemand die recht op abortus niet erkent”
Hospitalisatie Di Rupo bleek “vals alarm”
Video
Hoofdpunten
73 eigen Delhaize-winkels zaterdag gesloten, meer dan tijdens de week
Dit verandert op 1 april: premie voor thuisbatterij geschrapt, sociale energietarieven omhoog en recht op deconnectie
Overal in huis ligt er geld voor het rapen: “Vooral in de badkamer en koelkast kun je nog veel bezuinigen”
Lichaam Taylen (2) gevonden in muil van alligator, mama (20) doodgestoken: vader (21) opgepakt voor dubbele moord
Alerte voorbijganger kan met ladder drie kinderen en volwassene redden bij hevige brand in Deurne, dertien personen naar ziekenhuis
Beste van Plus
Snowboarder raakt bedolven onder sneeuw, maar skiër heeft bliksemsnelle reactie: “Net op tijd”
Nieuwe huiseigenaars klagen tijdlang over sigarettengeur in badkamer en ontdekken tijdens kuisbeurt waar het vandaan komt: “Walgelijk”
Moeder laat dochter eigen haren knippen, maar heeft daar meteen spijt van: “Heb je wel een spiegel gebruikt?”
Japanner Seiichi Sano (89) is de oudste surfer ter wereld: “Ik wil surfen tot ik 100 ben”