Roeien Skiff U19 EK U19 in Varèse (Italië)
Boris Taeldeman roeit zich op het EK U19 meteen bij de top twaalf
Axel Müller, de nieuwe bondscoach van het Belgisch roeien, stuurde slechts één junior naar het EK U19. Boris Taeldeman stelde hem alvast niet teleur: de GRS-skiffeur finishte in zijn voorwedstrijd knap tweede en kreeg een ticket voor de halve finale toegestopt. Met een plaats bij de top twaalf kan het EKU19 voor de 18-jarige Gentenaar al niets meer stuk.
Twee van de vijftien aangekondigde skiffeurs haakten nog voor de eerste EK-start af. Boris Taeldeman kwam in een voorwedstrijd van vier starters terecht. Hij nestelde zich van in de eerste meters op die vereiste derde plaats. In de tweede wedstrijdhelft snelde hij de Noor Ulrik Lohne voorbij en finishte uiteindelijk comfortabel tweede na de Zwitserse winnaar Nicolas Berger. De Noor volgde op zes seconden van Boris en stak het derde halve finaleticket op zak.
“Boris ging de laatste 500m helemaal niet voluit omdat zijn halve finaleplaats dan al een feit bleek. In totaal boekte hij de zesde besttijd, waar we weten niet hoe diep de andere skiffeurs gingen. Wel was Boris halfweg amper drie seconden trager dan de Brit Marcus Chute, die daar de snelste skiffeur bleek. Dat belooft voor een felle jacht op een finaleticket, die Boris morgen om 9.30 uur zal openen”, voorspelt coach Jonas Deconinck. (bll)
Lees ook
Video
Hoofdpunten
Fabio Jakobsen wint meteen bij zijn Tourdebuut: “Hier droom ik al vijftien jaar van”
Gele trui Wout van Aert treurt niet om gemiste ritzege en heeft meteen cadeau voor zoontje Georges: “Zou raar zijn om niet tevreden te zijn”
“Fabio Jakobsen en het zoveelste gelijk van Patrick Lefevere, de mooiste troostprijs is voor Wout van Aert”
Gezien, peloton? Drie naaktlopers stelen de show tijdens tweede etappe Tour de France
IN BEELD. “Vingegaard, Vingegaard” Deense mensenzee doet WK in Vlaanderen herbeleven met fantastische sfeer
Meest gelezen
Sportnieuws uit Gent
Meer nieuws uit Gent
Helder weer in Gent vanavond
Juni was een recordmaand voor faillissementen in de Gentse regio
Gent zet voor het eerst ‘vierkant groen’ in. Oversteken zonder auto’s: zo werkt het
“Het was ludiek bedoeld”: schepen trekt bordjes terug nadat slachtoffers van seksuele intimidatie boos reageren
Harry Potter heeft nu al twee winkels in Gent: “In de binnenstad hangt een magische sfeer”
Chris Froome rijdt in het ‘Gents’ tijdens Ronde van Frankrijk: “Ontwerpen blijft voorlopig een hobby”
‘Valse’ rotonde aan de Watersportbaan krijgt make-over: bekijk de plannen in detail
Na 48 jaar hangt strafpleiter Filip Van Hende toga aan de haak: “Zelden zo beschaamd geweest als tijdens proces-Kim De Gelder”
Koelbloedige postbode Joshua (30) blust brand tijdens ronde en voorkomt erger: “De vlammen kwamen boven mij”
Snoep bekend van Instagram en TikTok te koop in nieuwe Gentse winkel: “We volgen alle trends”
16 plaatsen én zicht op de Coupure: op dit nieuwe terras is het goed toeven
Buurt laakt gebrekkige communicatie over heraanleg drukke steenweg: “Traagste wat je kan doen, is mij een mail sturen”
Na twee jaar heeft Gent eindelijk zijn Baudelopark terug: bijna dubbel zo groot en goede verbinding met water
Prinses Astrid en prins Lorenz komen naar Gent voor het Te Deum
“Dit is gewoon onverantwoord nu”: zelfstandigen kunnen niet lachen met hogere belastingen in Gent