Minister Verlinden eregast op 900ste vergadering Club Fifty-One: “Eer om in Aalst te zijn”
Minister Verlinden aan het spreekgestoelte op de 45ste verjaardag van Fifty-One Club Aalst dinsdagavond. — © Leen De Smedt
De service club Fifty-One Aalst heeft haar negenhonderdste statutaire vergadering in stijl gevierd. In de voormalige Heilig Hartkerk, die nu een evenementen- en exporuimte is, werden de gelederen bijeen geroepen voor een heus banket en feest, met als eregast minister van Binnenlandse Zaken, Annelies Verlinden (CD&V). De opbrengst van het gebeuren gaat naar Levensvreugde Verblijven voor personen met een beperking, en het revalidatiecentrum De Hert vzw.
Verlinden verliet haar thuisbasis in Antwerpen om in Aalst de leden van de service club toe te spreken in het kerkgebouw aan de Heilig Hartlaan. “Het is een eer om in Aalst te zijn”, zei de federale minister. “Ik dacht dat politici al veel vergaderden, maar jullie kloppen alles: met de club hebben jullie liefst 2.700 uur overleg gepleegd.” (Lees verder onder de foto)
Het gerenoveerde kerkgebouw zat goed vol. — © Leen De Smedt
Ze sprak er ook de noodzaak aan het dichten van de kloof tussen politiek en burger, waar ze haar schouders onder zet. “Het is een grote uitdaging om hier iets aan te doen, maar we willen hier echt voor gaan.” De aanwezigen konden haar ook vragen stellen, onder meer over het beter organiseren en minder complex maken van de instellingen in België. Ook de burgerbevraging ‘Een land voor de toekomst’, waarmee de federale regering wil polsen naar hoe landgenoten denken over de staatsstructuur en de democratie, werd toegelicht.
De opbrengst van het feest gaat naar Levensvreugde Verblijven voor personen met een beperking en het revalidatiecentrum R. De Hert vzw. “We hopen toch zeker rond de 2.500 euro te landen voor deze goede doelen”, zegt voorzitter van Fifty-One Club Aalst, Piet Verhulst.
Voorzitter van Fifty-One Piet Verhulst en Annelies Verlinden. — © Leen De Smedt
Leen De Smedt
Beste van Plus
Video
Hoofdpunten
Zelfs op drie uur rijden van het epicentrum van aardbeving is de ellende enorm: “Mijn moeder, mijn broer, zijn kinderen, ik ben ze allemaal kwijt”
Waarom er geen week passeert zonder Coca- Cola in reclame: “Ze doen dit niet zomaar”
Pak frieten is fors duurder en daar hebben ook de frituristen het moeilijk mee: “Maar één valabel alternatief voor prijsstijging”
Riadh Bahri getuigt over haatreacties op zijn outfit tijdens de Ensors: “Tom Waes wilde er een statement over maken”
OPGELIJST. Union bijna rode lantaarn op vlak van inkomsten, KRC Genk en Club Brugge mogen zich écht rijk noemen
Leonardo DiCaprio (48) zou alweer een nieuw jong lief hebben, van nog geen 20
Beet van gewone huisspin bijna fataal voor Anya (20): “Ik was al bang voor spinnen, nu nog meer”
Oekraïense drone filmt hoe Russische Wagner-huurlingen hun eigen gewonde commandant aanvallen
De schrik van hun leven: inzittenden bengelen bijna ondersteboven in defecte attractie wanneer karretje loskomt