James Webb-telescoop geraakt door kleine meteoriet
© REUTERS
De nieuwe James Webb ruimtetelescoop is geraakt door een kleine meteoriet. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartprogramma NASA aan persagentschap Reuters.
De James Webb-telescoop werd in december de ruimte ingestuurd als opvolger van de bekende Hubble Space-telescoop. Die laatste was revolutionair, maar is ondertussen ook erg verouderd.
Volgens NASA zou de nieuwe telescoop tussen 23 en 25 mei geraakt zijn door een kleine meteoriet. Die zou een kleine deuk veroorzaakt hebben in een van de ‘gouden’ platen van de reflector van de telescoop.
Het is niet de eerste keer dat de telescoop geraakt werd. Volgens NASA zou het al de vijfde keer zijn, maar deze laatste meteoriet was wel de meest opmerkelijke. Die kleine meteorietinslagen werden al voorspeld en ook ingecalculeerd tijdens de bouw van de telescoop.
Ingenieurs zullen nu de positie van de getroffen plaat was aanpassen om de impact van de schade te minimaliseren. (sgg)
Beste van Plus
Lees ook
Vannacht scheert kleine asteroïde “uitzonderlijk dicht” langs de aarde, maar van een inslag moeten we niet wakker liggen
Canadese onderzoekers vinden bewijs voor nieuw type planeet: een waterplaneet
Ruimteschip Orion deelt close-up beelden van de maan
James Webb-telescoop ontdekt verste en oudste sterrenstelsels die de mens ooit zag
Video
Hoofdpunten
Zoekactie naar jonge vrouw (25) die met fiets in Zenne belandde stopgezet: “Brandweer probeerde haar nog vast te grijpen”
Dirk Verhofstadt waarschuwt voor opkomst van extreemrechts: “De Wever onderhandelde maanden met Vlaams Belang. Zo maak je hen acceptabel”
Actrice Veerle Luts: “Ik vind het fijn dat mensen schrikken als ze mijn leeftijd horen”
Politieagenten rijden vol vertrouwen met wagen op strand, niet veel later moeten ze toeristen om hulp vragen: “Heel gênant”
Red Lions treuren: geen tweede wereldtitel op rij na spannende shoot-outs in finale tegen sterk Duitsland