Bijna alle sterkhouders bij Rode Duivels naar huis: ook Romelu Lukaku, Dedryck Boyata en Amadou Onana reizen niet mee naar Polen

© BELGA
Voor die laatste wedstrijd vallen ze als vliegen. Lukaku zoals verwacht maar ook De Bruyne, Carrasco, Boyata, Meunier en Onana hoeven van bondscoach Roberto Martinez niet meer mee op het vliegtuig naar Warschau te stappen. En toen waren ze nog met 23 (van de oorspronkelijk 30).
De Bruyne werd zaterdag na 71 minuten gewisseld en voor hem zat het seizoen er meteen op. “Het was een lang seizoen voor Kevin en hij verdient die rust”, verklaarde Martinez. “We moeten frisse en fitte spelers hebben. We nemen geen risico’s. Kevin was de leider in de drie wedstrijden die we speelden. Meunier speelde twee wedstrijden nadat hij voordien drie maanden niet had gespeeld. Carrasco heeft rust nodig.”
Als deze generatie Rode Duivels aan vier sterspelers kan worden opgehangen – Courtois, De Bruyne, Eden Hazard en Lukaku – dan blijft er dinsdag in Warschau dus nog eentje over: Eden Hazard. Gingen zijn prestaties tegen Nederland en Polen in stijgende lijn, dan was het zaterdag tegen Wales weer een heel pak minder. Eden Hazard had de leidersrol die na de vervanging van De Bruyne vacant kwam, moeten overnemen. Maar deed dat niet.

Eden Hazard had de leidersrol die na de vervanging van De Bruyne vacant kwam, moeten overnemen. Maar deed dat niet. — © BELGA
Revanche belust Polen
Het zal hoe dan ook een gehavend team zijn dat in het National Stadium de op revanche beluste Polen, zaterdag nog 2-2 in Nederland, moet partij geven. Courtois haakte al af nog voor de stage begon. Lukaku, die aan de enkel geblesseerd raakte tegen Nederland, werd al langer geleden opgegeven. Carrasco is in betere tijden een basisspeler en Meunier mist dan wel duidelijk matchritme, ook hij heeft de Rode Duivels al diensten bewezen. De geblesseerde Onana was dan weer de gedoodverfde vervanger van Witsel, die aanvankelijk nog aangekondigd werd als afhaker. De 123-voudige international zal nu toch mee naar Polen moeten reizen. Boyata raakte zaterdag geblesseerd tegen Wales.

Carrasco is in betere tijden een basisspeler en Meunier mist dan wel duidelijk matchritme, ook hij heeft de Rode Duivels al diensten bewezen. — © BELGA
Weinig of geen minuten
Het valt te bekijken wie Martinez nog speelkansen gaat geven. Er zijn heel wat spelers in de selectie die weinig tot geen speeltijd kregen. De Ketelaere mocht 15 minuten meedoen, Faes 5 minuten. Januzaj, Saelemaekers en Sels speelden nog geen minuut maar konden tenminste al op de bank plaatsnemen. Dat is Foket en Mechele tot hiertoe zelfs nog niet gegund. Ze haalden de drie voorbije wedstrijden zelfs het scheidsrechtersblad niet. Dat zal door de vele afzeggingen voor de eerste keer tegen Polen wel lukken.
Hier staat ingevoegde content uit een social media netwerk dat cookies wil schrijven of uitlezen. U heeft hiervoor geen toestemming gegeven.
(Ludo Vandewalle)
Lees ook
Bestuur van Hertha BSC lijkt Rode Duivel Dedryck Boyata kwijt te willen: “Hij voegt momenteel niets toe”
BUNDESLIGA. Meunier en Hazard maken met Dortmund geen fout in opener tegen Leverkusen, scorende Lukebakio verliest stadsderby met Hertha Berlijn
Domper voor Dedryck Boyata: Rode Duivel moet aanvoerdersband inleveren bij Hertha Berlijn
Video
Hoofdpunten
Na vier jaar zijn Stefan en Kevin nog steeds niet erkend als papa’s van Rocco (4): “En dan noemt Oostende zich ‘regenboogstad’”
Vincent Van Quickenborne (Open VLD): “Zelfs partijgenoten van De Wever begrijpen niet waarom hij zo koppig doet”
Wat is Mar-A-Lago, de mythische en mysterieuze thuis van Donald Trump, waar vertrouwelijke documenten werden gevonden?
Dat was nipt: moeder kan zoontje net op tijd redden van giftige slangenbeet
Dodentocht werd ware lijdensweg voor Ruben Van Gucht: “Ik heb formidabel afgezien”