‘Metis’ Jaak Albert getuigt over lang weggemoffeld stukje van onze geschiedenis: “De ‘kinderen van de zonde’ moesten ertussenuit”

In de eerste aflevering van ‘Metissen van België’ vertelt Jaak Albert (rechts) over de lijdensweg die hij als kind van een witte moeder en zwarte vader moest afleggen in ons land. “Toen ik kwaad werd op enkele pestkoppen, werd ik van school gestuurd en gaven mijn pleegouders me terug aan het weeshuis.” 

Zestig jaar na de onafhankelijkheid vertelt de reeks ‘Metissen van België’ op Canvas de onthutsende geschiedenis van ruim 300 metissen, onwettige kinderen van een witte vader en zwarte moeder, uit de Belgische koloniale periode in Congo, Rwanda en Burundi. “Door de trauma’s die ik meesleepte voel ik me mislukt in de opvoeding van mijn kinderen”, aldus Jaak Albert (69) uit Kasterlee.

Tom Vets