Maxime Prévot verkozen tot voorzitter van Les Engagés
© BELGA
De Franstalige partij veranderde midden maart van naam, van cdH naar Les Engagés. De partij werd daarmee ook een politieke burgerbeweging. Aan die naamsverandering ging een participatief proces van meer dan twee jaar vooraf. De nieuwe statuten en het nieuwe manifest van de beweging werden in maart en mei jongstleden door de leden bekrachtigd.
ltoBron: BELGA
De 44-jarige Prévot besloot ook nieuwe voorzittersverkiezingen te organiseren. De huidige voorzitter presenteerde zich samen met kandidaat-vicevoorzitters Yvan Verougstraete, de oprichter en de vroegere CEO van Medi-Market, en Gladys Kazadi, Brussels parlementslid en schepen in Sint-Agatha-Berchem.
Lees ook
Zo rijk zijn onze politieke partijen: N-VA steekt er met kop en schouders bovenuit
Partij CDH wordt Les Engagés
Sommigen dwepen zelfs met Hitler: Defensie wil met huiszoekingen duidelijk signaal uitsturen aan neonazi’s in leger
Premier Alexander De Croo (Open VLD): “Overtuigd dat nieuwe begroting ons land sterker maakt”
Video
Hoofdpunten
Bondscoach Tedesco zag veel dingen die hem bevielen bij de Rode Duivels, maar: “Nog ver weg van ons beste voetbal”
Rode Duivels beginnen nieuw tijdperk onder bondscoach Tedesco met zege, dankzij Dodi-lijke Lukebakio en Romelu Lukaku
Frankrijk vernedert Nederland dankzij duo Mbappé-Griezmann, Oostenrijk aan kop in groep van de Belgen
“De opstelling van Tedesco was prima. En slim gezien van hem om nog niet zo fel te pressen”
REACTIES. Romelu Lukaku is tevreden over nieuwe start, Dodi Lukebakio glundert na twee assists: “Dit is nog maar het begin”
Beste van Plus
Franse president Macron doet plots zijn luxehorloge uit tijdens interview, en dat levert hem bakken kritiek op
Nee, het klopt niet dat katten post rondbrachten in België, en toch staat het in schoolboek: waar komt hardnekkig verhaal vandaan?
Hier duurt het 15 uur om de klok te verzetten
Studente (17) in paniek als ze plots opgesloten wordt op trein en de politie haar niet wil helpen ontsnappen