‘Mosterdpot van de Fieste’ brengt muziek, theater en cabaret naar de Veldstraat

Onder meer Martin Rigolle en feestschepen Bram Van Braeckevelt kwamen de Artiestenmarkt aftrappen. — © fvv
Het is nog drie weekjes wachten, maar zaterdag was het in de Veldstraat al een beetje Gentse Feesten. Op de ‘Artiestenmoart’ gaven heel wat artiesten al een voorsmaakje van wat ze in de Gentse zalen zullen tonen.
Muziek, volkstheater, cabaret, … Niet alleen de Gentse straten en pleinen lopen vol tijdens de Gentse Feesten, ook in de zalen valt heel wat te beleven. “En dat wordt soms al eens vergeten”, zegt Luk De Bruyker. De acteur en poppenspeler staat tijdens de Feesten maar liefst vijftien keer op het podium. “Dat valt nog mee, ik heb jaren gehad met dertig voorstellingen.”
“Zo brengen we met Taptoe’s Erf dit jaar ‘De Klaane Prins’, naar het boek van Saint-Exupéry. De verkoop loopt goed, maar vergelijk het met Coca-Cola: daar maken ze ook nog altijd reclame voor. (lacht) Ik sta hier vooral om het publiek te ontmoeten, ook al komen de meesten me vertellen dat ze al kaartjes hebben.”
Een oude bekende kwam het startschot geven van de Artiestenmarkt. Walter Baele haalde zijn alter ego Martin Rigolle uit Zwijnaarde nog eens van onder het stof. Op de Feesten kan je Martin en de vele andere typetjes aan het werk zien tijdens de ‘Best of Baele’ in de Centrale. “Voor de laatste keer”, zegt Walter. “Daarna gaan ze voor een hele tijd de diepvries in. Het is eens tijd voor iets anders, vind ik. Wat dat wordt, weet ik nog niet. Maar Martin, Willy Naessens, Koning Filip en de andere typetjes verdienen een mooi afscheid.” (lees verder onder de foto)

Hoe Martin Rigolle in de draak is beland? “Kweetekikooknieoedadagekomenes!” — © fvv
Glamoureuze diva
Ook Lieven Debrauwer heeft grote plannen. De regisseur van onder meer ‘Pauline & Paulette’ palmt Theater Tinnenpot in als Leona d’Exelmans. “Zij is een echte diva, die net terug is uit Hollywood. Op het podium brengt ze liedjes en anekdotes over haar glamoureus leven. Voor mij betekent het telkens twee uur aan make-up om in Leona’s huid te kruipen, maar het resultaat mag er zijn. Het is ook zalig spelen: als Leona kan ik me veel meer permitteren.”
Lieven brengt zaterdag al een deeltje van de voorstelling, maar kijkt ook zelf goed rond op de Artiestenmarkt. “Het is een mooie kans om eens te zien waar de anderen mee bezig zijn. Tijdens de Feesten heb je daar vaak niet de tijd voor.”

Een diva met schoenmaat 48: Lieven Debrauwer kruipt in de huid van Leona d’Exelmans. — © fvv
Lees ook
“Herman Schueremans moet toch ook niet weg?”: Gentse Feesten-organisator roept op tot kalmte en trots op wat er wél is
Hotelsector tevreden over Gentse Feesten, maar de nasleep kan beter: “Stad zou meer inspanningen moeten doen”
Ezel Andreas geniet na van de Gentse Feesten: “We wilden het stro niet zomaar weggooien”
Video
Hoofdpunten
Brand in Antwerpse Boerentoren, brandweer roept op omgeving te vermijden
Het regent doemberichten over uw geld, maar deze economen zien ook positieve kanten van de crisis: “Zeker voor gezinnen en jonge mensen”
Erdogan waarschuwt voor “nieuw Tsjernobyl” in Oekraïne
Experts wikken en wegen nieuwe actuatalkshow van Gert Verhulst: heeft het kans op slagen en wat zijn de valkuilen?
Zuhal Demir trekt de lijn: “Er gaapt een gigantische kloof tussen het mensbeeld van N-VA en dat van Vlaams Belang”
Meest gelezen
Sportnieuws uit Gent
Meer nieuws uit Gent
Veelbesproken geval van zinloos geweld aan de Korenlei krijgt na een jaar nog een staartje: “Dat was fout, ja”
Ondanks hevige regenval: beperkingen op kanaal Gent Terneuzen blijven van kracht
Na drieste inbraak waarbij voor 140.000 euro aan juwelen werden gepikt, sluit goudsmid Isabelle (51) haar winkel
Met deze shirts trekken de Buffalo’s dit seizoen Europa in
Enorme vogels van Argentijnse kunstenares sieren gevel van hoekpand in Gent: “De bewoners waren geweldig”
Lopen door het zwembad en het stadhuis: de Urban Trail staat weer op de Gentse loopkalender
Psychiatrisch centrum Dr. Guislain kan verder vernieuwen dankzij jaarlijkse subsidie
Oude villa voorlopig gered van de sloop: plan voor studentenkoten gaat niet door
Bouwen maar! Gentse ingenieurs willen ‘Lego Masters’ worden en zo 25.000 euro winnen
600 Oekraïense vluchtelingen krijgen plek in Oostakker: “We weten niet hoe de oorlog zal evolueren”
In Gent gedeeltelijk bewolkte middag
Nog maar 15 jaar, maar Matisse heeft al een profcontract bij AA Gent: jeugdwerking begint te renderen bij de Buffalo’s
Sloop Bernadettewijk is gestart: graafmachines en vrachtwagens gearriveerd in ‘schimmelwijk’
Burgemeester De Clercq laat twee gokkantoren sluiten: “Ze liggen te dicht bij een school”
Bakker Jonas (37) blijft positief, ook nu zijn straat een werf is: “Maar we vragen één kleine aanpassing”