Wereldbank creëert fonds voor betere preventie en aanpak van pandemieën
© Nathan Lainé
De Wereldbank heeft het licht op groen gezet voor de oprichting van een fonds dat moet helpen om beter voorbereid te zijn op toekomstige pandemieën. “De vreselijke menselijke, economische en sociale tol van Covid-19 heeft de dringende nood aangetoond van gecoördineerde acties om de gezondheidssystemen te versterken”, klinkt het in een persbericht.
De raad van bestuur keurde de oprichting goed van een “financieel intermediair fonds” (FIF), dat “kritieke investeringen zal financieren om de capaciteiten rond preventie, voorbereiding en respons te vergroten op nationaal, regionaal en globaal niveau”, klinkt het in een persbericht.
De focus zal liggen op het ondersteunen van lage- en middeninkomenslanden. Bedoeling is om de capaciteiten van de landen te versterken op het vlak van het surveilleren van ziektes, laboratoriasystemen, gezondheidswerkers, noodcommunicatie en -management en de betrokkenheid van de gemeenschappen.
Samenwerken met WHO
Onder meer de Europese Unie, de Verenigde Staten, Indonesië, Duitsland, het Verenigd Koninkrijk en Singapore hebben in totaal al meer dan 1 miljard dollar aan financiële steun beloofd.
De G20-landen hadden zich vorige week al uitgesproken voor de oprichting van het fonds onder leiding van de Wereldbank. Die gaat voor het beheer van het fonds samenwerken met de Wereldgezondheidsorganisatie.
Vader van Sanda Dia “diep teleurgesteld” door uitspraak: “Door de KU Leuven is de waarheid niet aan de oppervlakte gekomen”
De grootste streamingdiensten op een rij: welke is het geld waard, en welke hebben écht een goed aanbod?
Onze reporter neemt afscheid van ‘ballonnenmeisje’ Lara: “Ze kroop onder mijn vel, om er nooit meer weg te gaan”
Jaar na huwelijk in ‘Blind getrouwd’ zijn Jiri en Florence nog altijd stapelverliefd: “Van vreemden naar geliefden, zo dankbaar”
“Belgische wielertoerist overleden tijdens koers in Luxemburg”