Was het niet gebruiken van nieuwe helm hét geheim van Yves Lampaert in de Tour? “Ik wilde materiaal dat ik vertrouwde”

Mattia Cattaneo met de nieuwe tijdrithelm.
Voor de openingstijdrit in de Tour de France had sponsor Specialized nieuwe helmen ontworpen. Een speciaal exemplaar met niet alleen een klep voor de ogen, maar ook een soort kin- en nekstuk. Vele renners maakten er gebruik van, maar Yves Lampaert koos voor zijn vertrouwde oude helm. Of dat hem de zege opleverde weten we niet, maar het bleek alleszins geen slechte keuze.
Lampaert reed zelfs als enige van zijn team zonder het zogenaamde aerodynamische kledingstuk.
“Ik wilde gewoon materiaal gebruiken dat ik vertrouwde, zeker in dit regenweer. Dus koos ik voor wat ik gewoon ben en waar ik ook de vorige tijdritten mee heb afwerkt. Volgende keer zal ik het misschien wel gebruiken, maar nu niet”, aldus de geletruidrager.
De nieuwe tijdrithelmen waar onder meer Mattia Cattaneo en Peter Sagan mee rondreden:
Hier staat ingevoegde content uit een social media netwerk dat cookies wil schrijven of uitlezen. U heeft hiervoor geen toestemming gegeven.
De ‘gewone’ tijdrithelm van Yves Lampaert:

© REUTERS
Lees ook
Uitzinnige menigte viert met Yves Lampaert zijn gele trui: “Dit feestje maakt de cirkel rond”
De selecties voor het EK wielrennen: Yves Lampaert en Rune Herregodts combineren tijdrit met wegrit, Lotte Kopecky ook op de baan
Yves Lampaert klopt Wout van Aert in sprint op Natourcriterium Roeselare: “Kippenvel en genieten”
Video
Hoofdpunten
Redders zien gevaarlijke trend en slaken noodkreet aan ouders: “Hou jullie kinderen in de gaten”
Weinig lessen getrokken uit corona: het lijkt opnieuw ieder voor zich bij Europese aanpak apenpokkenvirus
Alana (23) reisde naar Turkije voor een nieuw gebit: “Ik kreeg mooie tanden, maar toen begon mijn nachtmerrie”
Laatste wens van onverwacht overleden Charlotte (26) ingewilligd: barbecue in de Carré
Na ophef over partnergeweld: Lil Kleine treedt binnenkort weer op in ons land dankzij zijn Vlaamse beste vriend