Brussels burgemeester Philippe Close (PS) wil cannabis uit strafrecht halen
© Kristof Vadino
Burgemeester van Brussel Philippe Close (PS) heeft maandag zijn pleidooi herhaald om het gebruik van cannabis te depenaliseren. In de krant Le Soir en op de RTBF-radio lanceerde hij de oproep om over het onderwerp een groot debat te voeren in de aanloop naar de verkiezingen van 2024. Door cannabis uit het strafrecht te halen, kan er meer aandacht gaan naar de handel in harddrugs, argumenteert Close.
“Ik roep op tot een nationaal drugsplan, die alle domeinen overkoepelt”, zegt Close. “Steden en gemeenten, omdat zij de eerstelijnsactoren zijn, de gemeenschappen en gewesten, die bevoegd zijn voor preventieve gezondheidszorg en veiligheid, en het federale niveau, met de ministers van Volksgezondheid en Binnenlandse Zaken. We moeten ermee ophouden de middelen te veel te spreiden.”
Close wil naar eigen zeggen het voorbeeld van Duitsland, Luxemburg, Portugal, Spanje, Nederland... volgen. “Laten we een sereen debat houden. Het gaat er niet om een product te promoten, maar te beheren.”
Persoonlijk is Close voor een legalisering van cannabis onder voorwaarden, maar omdat de meeste Franstalige politieke partijen daarvoor gewonnen zijn en de meeste Vlaamse partijen tegen zijn, wil hij in etappes werken. Te beginnen dus met een depenalisering, zoals in het Canadese Québec en dertien Amerikaanse staten.
“Ik wil dat die op de agenda komt zodat mijn politieagenten meer tijd krijgen om te werken op de handel in harddrugs. Weet u hoeveel personen veroordeeld worden voor het simpele bezit van cannabis? Nul! Je moet al over een zekere voorraad beschikken om vervolgd te worden”, aldus Close.
“Er is de bijna bovenmenselijke sereniteit van Sanda’s familie, en dan heb je een voorzitter die riek en toorts pakt en voor het luidruchtigste deel van de meute gaat uitlopen”
Reuzegom-namen geplaatst, overschilderd en opnieuw geplaatst: politie gaat extra patrouilleren na kat-en-muisspel
Een gevaarlijke zet: Sammy Mahdi krijgt forse kritiek op zijn Tiktok-video over zaak-Reuzegom
België scoort met vrijlating van drie extra Europeanen door Iran, maar er is één grote schaduwkant
Arbeider (27) overleden na ongeval op bouwwerf in Edegem
Oeps: uitgebroken lama zorgt voor chaos op autosnelweg
“Hup hup, ga eens vooruit”: prins William moet tussenkomen in geanimeerd gesprek tussen prinses Kate en pasgetrouwde Jordaanse prinses
Man beweert tijdens vakantie dat hij “geboren werd” om met brommer te rijden, maar bewijst het tegendeel zodra hij gas geeft