Mahdi pleit voor examen en formele plechtigheid om Belgische nationaliteit te krijgen
© guyputtemans
CD&V-voorzitter Sammy Mahdi pleit voor de invoering van een verplicht examen voor wie de Belgische nationaliteit wil verwerven. Dat moet ook gepaard gaan met een formele plechtigheid die nieuwkomers verwelkomt. “Het krijgen van de Belgische nationaliteit moet waardevol zijn en op je nationaliteit mag je best trots zijn”, aldus Mahdi op de nationale feestdag.
Er bestaan vandaag verschillende manieren om Belg te worden. Doorgaans kunnen kandidaat-Belgen de nationaliteit verkrijgen nadat ze voldoen aan enkele voorwaarden zoals een wettelijk verblijf van minstens 5 of 10 jaar, en het bewijs van economische participatie en maatschappelijke integratie kunnen leveren. Daar zou volgens Mahdi een verplicht nationaliteitsexamen moeten aan toegevoegd worden als sluitstuk van een integratieproces en van het traject om Belg te worden.
“Mensen hebben hechtingspunten nodig, moeten zich ergens thuis kunnen voelen en zich kunnen identificeren met een gemeenschap. Anderzijds mag die samenleving ook verwachten van mensen dat zij hun steentje bijdragen. Met een nationaliteitsexamen op het einde van een geslaagde integratie, geef je duidelijk aan dat we bepaalde inspanningen verwachten en nieuwkomers vervolgens volledig opnemen in de gemeenschap”, klinkt het.
Het examen moet volgens Mahdi peilen naar algemene kennis van het land en de samenleving en moet worden afgelegd in één van de landstalen. De nationaliteit zou vervolgens op een formele wijze moeten uitgereikt worden door middel van een plechtigheid of ceremonie, die moet gezien worden als een positief verwelkomingsmoment. “Belg worden mag geen simpele administratieve procedure zijn die afgesloten wordt met een aangetekende brief in de brievenbus”, besluit Mahdi.
Lees ook
“De aankondiging bracht een stroom analyses op gang, maar op één vlak heeft CD&V-voorzitter Mahdi nu al gelijk gekregen”
HET PUNT VAN VAN IMPE. “De mopjes over de dronken minister zijn het laatste wat Ben Weyts nodig heeft”
Sammy Mahdi over moeilijke periode in zijn leven: “Lag uitgeteld op de grond met burn-out”
“Hoe hip jongeren hun kleren al dan niet zijn, doet er niet toe. CD&V zou een toekomst voor hen moeten uittekenen”
Video
Hoofdpunten
Inflatie daalt verder naar 8 procent, maar in de supermarkt blijven prijzen sterk stijgen
Niemand die zo aan bekendheid won door de Oekraïne-oorlog dan de ‘ultieme schurk’, maar nu is het genoeg geweest voor Poetin
Hospitalisatiepolis fors duurder: wie voor goedkopere formule gaat, leest best na wat gedekt is
Grote verslagenheid bij wielerclub: Pieter (51) wordt onwel tijdens rit en overlijdt
Drama op luchthaven Luik: drie beren gestorven nadat ze 24 uur lang in ijskoud vliegtuig moeten blijven zitten
Beste van Plus
Bewaker steekt ballonnen van verkoper in brand, maar weet niet dat daar uiterst vlambare stof inzit
Gevonden puppy is een hit op Facebook: iedereen wil hem, maar van wie is hij?
Van 600 dollar naar miljoenenverkoop: Van Dyck-schilderij dat in schuur gevonden werd, onder de hamer
Rita Ora laat weinig aan de verbeelding over in doorzichtige latex jurk