Volgens Taiwan gebruikt China oefeningen om “invasie voor te bereiden”
Archiefbeeld — © AP
Volgens de Taiwanese minister van Buitenlandse Zaken zijn de militaire oefeningen van China in de buurt van de eilandstaat bedoeld om een invasie “voor te bereiden” en het evenwicht in de regio te verstoren. Dat heeft hij gezegd op een persconferentie in Taipei. “China’s werkelijke bedoeling is de status quo in de Straat van Taiwan en de hele regio te veranderen”, klonk het.
Bron: BELGA
Volgens de minister zoekt China naar excuses om militaire oefeningen uit te voeren en was het bezoek van de voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden Nancy Pelosi zo’n excuus. Dat zei minister Joseph Wu. Volgens hem was het ook niet mogelijk om de drones, cyberaanvallen en fake news-campagnes in zo’n korte tijd voor te bereiden.
Beste van Plus
Lees ook
Video
Hoofdpunten
Ruzie mondt uit in steekpartij in Antwerpen: twee lichtgewonden, twee anderen met steekwonden naar ziekenhuis
Actrice Annie Wersching (45) uit ‘24’ en ‘The Vampire Diaries’ overleden
ONZE PUNTEN. “Hij is al maanden zijn beste vorm kwijt”: Club-verdediger is de schlemiel, middenvelder bij Zulte Waregem krijgt hoogste score
Zoekactie naar jonge vrouw (25) die met fiets in Zenne belandde stopgezet: “Brandweer probeerde haar nog vast te grijpen”
LIVE. Oorlog in Oekraïne: volg hier alle nieuws over de Russische invasie