Venezuela normaliseert relaties met Colombia en benoemt ambassadeur
De nieuwe Venezolaanse ambassadeur in Colombia wordt gewezen minister van Buitenlandse Zaken Felix Plasencia. — © AFP
Venezuela heeft donderdag een nieuwe ambassadeur in Colombia benoemd. Daarmee wordt een nieuwe stap gezet in de normalisering van de betrekkingen tussen de twee buurlanden.
De nieuwe Venezolaanse ambassadeur in Colombia wordt gewezen minister van Buitenlandse Zaken Felix Plasencia. Hij heeft zijn accreditatie aangevraagd bij de Colombiaanse regering “en zal binnenkort in Bogota zijn”, zo deelt de Venezolaanse president Nicolas Maduro mee aan de staatszender VTV.
De Venezolaanse regering had in 2019 de diplomatieke betrekkingen met Colombia verbroken. De toenmalige Colombiaanse president Ivan Duque had namelijk oppositielid Juan Guaido erkend als interim-president van Venezuela.
De onderlinge relaties tussen de twee Zuid-Amerikaanse landen werden hersteld met het aantreden van de linkse president Gustavo Petro in Colombia. “We zullen stap voor stap doorgaan met het herstel en de wederopbouw van de relaties”, aldus Maduro.
Beste van Plus
Lees ook
Video
Hoofdpunten
Dit verandert vanaf 1 februari: duurdere treintickets, minder tijdskrediet, pelletcheques en mucomedicijn
Alec Baldwin officieel aangeklaagd voor dodelijk ongeval op filmset
Na tanks vraagt Oekraïne nu gevechtsvliegtuigen: een “rode lijn” voor de VS en Duitsland, maar wordt die straks weer overschreden?
Nieuwe rekenmodule in V-Test moet mensen helpen naar goedkopere leverancier over te stappen
Pechdiensten moeten elke dag minstens drie elektrische auto’s met lege accu depanneren