Poetin: “Verenigde Staten willen Oekraïens conflict rekken en de wereld destabiliseren”
Vladimir Poetin — © REUTERS
De Russische president Vladimir Poetin beschuldigt de Verenigde Staten ervan het conflict in Oekraïne te willen rekken, en de wereld te “destabiliseren” met het bezoek van de Amerikaanse voorzitter van het Huis van Afgevaardigden Nancy Pelosi aan Taiwan.
“De situatie in Oekraïne toont aan dat de VS het conflict willen rekken. En ze handelen op dezelfde manier door mogelijk conflicten te veroorzaken in Azië, Afrika en Latijns-Amerika”, zei Poetin tijdens een speech voor de Internationale Veiligheidsconferentie in Moskou.
“Het Amerikaanse avontuur in Taiwan, dat is niet simpelweg een bezoek van een onverantwoordelijke politica, maar maakt deel uit van een opzettelijke en bewuste strategie om de situatie in de regio en in de wereld te destabiliseren en chaotisch te maken”, klonk het. Het gaat om een “brutale demonstratie van hun gebrek aan respect tegenover de soevereiniteit van andere landen en hun internationale verplichtingen”, aldus Poetin nog, die spreekt van een “zorgvuldig voorbereide provocatie”.
De relaties tussen Washington en Moskou zijn erg gespannen sinds de inval in Oekraïne op 24 februari, nu de VS Oekraïne steunen met wapens. Omdat het Westen zware sancties heeft opgelegd tegen Rusland, wil Moskou de relaties met Aziatische en Afrikaanse landen aanhalen, en in het bijzonder met China.
Moskou noemde het bezoek van Pelosi aan Taiwan eerder deze maand al een provocatie en heeft verklaard dat Peking het recht heeft om de “nodige maatregelen te nemen om zijn soevereiniteit te beschermen”.
Beste van Plus
Lees ook
Niemand die zo aan bekendheid won door de Oekraïne-oorlog dan de ‘ultieme schurk’, maar nu is het genoeg geweest voor Poetin
Boris Johnson had “buitengewoon” telefoongesprek met Poetin voor Russische inval: “Ik wil jou geen pijn doen, maar…”, Kremlin heeft het over “leugen”
Vader van Novak Djokovic zal halve finale van zijn zoon op Australian Open niet bijwonen na heisa over Russische vlag
Spaanse premier wil dat Frankrijk en Duitsland onderhandelen met Poetin om oorlog in Oekraïne te beëindigen
Video
Hoofdpunten
Inflatie daalt verder naar 8 procent, maar in de supermarkt blijven prijzen sterk stijgen: “Energiecrisis lijkt een voedings(prijs)crisis geworden”
Niemand die zo aan bekendheid won door de Oekraïne-oorlog dan de ‘ultieme schurk’, maar nu is het genoeg geweest voor Poetin
Hospitalisatiepolis fors duurder: wie voor goedkopere formule gaat, leest best na wat gedekt is
Grote verslagenheid bij wielerclub: Pieter (51) wordt onwel tijdens rit en overlijdt
Drama op luchthaven Luik: drie luiaards gestorven nadat ze 24 uur lang in ijskoud vliegtuig moeten blijven zitten