US OPEN. Belgische “vriendenmatch” in tweede ronde dubbelspel: Elise Mertens en Kirsten Flipkens tegenover elkaar
Elise Mertens en Kirsten Flipkens, die goed bevriend zijn met elkaar, staan op de US Open in de tweede ronde van het dubbelspel tegenover elkaar nadat ze beiden makkelijk de eerste ronde overleefden. Voor de zussen Williams zat hun mogelijk laatste dubbeltornooi er meteen op. In het enkelspel verloor Alison Van Uytvanck van de Française Clara Burel, waardoor we in de derde ronde geen Belgische vrouwen meer hebben.
Aan de zijde van de Russin Veronika Kudermetova, waarmee ze het eerste reekshoofd vormt, haalde Elise Mertens het in de eerste ronde met 6-1 en 6-2 van de Russin Anna Kalinskaya en de Kroatische Donna Vekic.
In de tweede ronde spelen Mertens en Kudermetova tegen Kirsten Flipkens en de Spaanse Sara Sorribes Tormo. Flipkens en Sorribes Tormo ondervonden woensdag weinig tegenstand van de Japanners Eri Hozumi en Makoto Ninomiya: 6-2 en 6-1.
Zussen Williams meteen onderuit
© EPA-EFE
Serena en Venus Williams hebben hun eersterondepartij in het dubbelspel verloren van het Tsjechische duo Lucie Hradecka en Linda Noskova. De zussen verloren met 7-6 (7/5) 6-4 in het Arthur Ashe Stadium, het grootste tennisstadion ter wereld.
Voor de 23-voudig grandslamkampioene Serena Williams is het waarschijnlijk haar laatste toernooi. De wedstrijd tegen de Tsjechen was daardoor mogelijk ook het laatste vrouwendubbelspel van de zussen Williams.
Met Van Uytvanck sneuvelt laatste Belgische
© ISOPIX
Alison Van Uytvanck (WTA 43) heeft zich in het enkelspel niet geplaatst voor de derde ronde. De 28-jarige Vlaams-Brabantse, na de US Open de nieuwe Belgische nummer 1, verloor van de 21-jarige Française Clara Burel (WTA 131) in 3 sets met 6-4, 4-6 en 6-4.
Van Uytvanck speelde één keer eerder tegen Burel, ook op een grandslamtoernooi. Vorig jaar versloeg ze de Française met 4-6, 6-3 en 6-4 in de eerste ronde van de Australian Open.
Van Uytvanck kegelde in de eerste ronde van de US Open met Venus Williams (WTA 1504) de toernooiwinnares van 2000 en 2001 uit het toernooi. Bij haar vorige acht deelnames aan de US Open strandde ze telkens in de openingsronde, met uitzondering van 2019. Toen was de tweede ronde het eindstation.
Elise Mertens en Greet Minnen strandden op deze US Open in de eerste ronde, Maryna Zanevska ging er net als Van Uytvanck uit in de tweede ronde.
Lees ook
De kroonprins van het tennis is opgestaan: “Carlos Alcaraz zit nog maar aan zestig procent van zijn potentieel”
Iga Swiatek beklimt de troon van Serena Williams: heeft het vrouwentennis een nieuwe queen?
Tsjechen Katerina Siniakova en Barbora Krejcikova winnen dubbelspel US Open
Wie wordt de nieuwe prins van het tennis? Jonkies Casper Ruud en Carlos Alcaraz strijden in US Open om allereerste grand slam … en de nummer 1-positie
Video
Hoofdpunten
Indrukwekkende muurschildering van Matthias Schoenaerts plots bedekt door grijze laag isolatie: “Onaangename verrassing”
Kwart Vlaamse scholen krijgt al bijna tien jaar geen inspectie: “Voor hetzelfde geld krijgen we uiteindelijk de boodschap dat we helemaal niet de juiste weg volgen”
Wat betekent mogelijke overname van Telenet voor het bedrijf? En voor beleggers?
Kevin De Bruyne is de nieuwe kapitein van de Rode Duivels: “Trots om aanvoerder te zijn van ons land”
Oekraïens koppel nam verkeerde afslag, met bijna fatale gevolgen: eerste Russische soldaat vervolgd voor oorlogsmisdaden dankzij dronebeelden en telefoongesprekken