Handlanger opgepakt na mislukte aanslag op vicepresident van Argentinië
© Reuters
De man die een mislukte moordaanslag pleegde op de vicepresident van Argentinië heeft mogelijk hulp gehad. De politie heeft een 23-jarige vrouw opgepakt die zijn handlanger zou zijn geweest. Ook volgens lokale media werkte hij “niet alleen”.
Bij de aanslag donderdagavond hield een 35-jarige man een pistool dichtbij het gezicht van de Argentijnse vicepresident Cristina Fernández de Kirchner. Het lijkt erop dat het wapen weigerde. De man kon direct worden opgepakt. De vrouw die nu is gearresteerd, Brenda Uliarte, heeft de afgelopen maand bij de aanslagpleger in huis gewoond en op camerabeelden is te zien dat ze samen waren op de dag van het incident.
Uliarte zei eerder juist in een televisie-interview dat ze hem in de 48 uur voorafgaand aan de mislukte aanslag niet had gezien. Ze gaf aan geschokt te zijn dat haar vriend had geprobeerd de vicepresident te vermoorden, omdat ze zich niet kon herinneren dat hij het ooit over Kirchner had gehad.
Kirchner hangt een gevangenisstraf boven het hoofd wegens vermeende corruptie, maar ze heeft ook veel aanhangers in Argentinië. Vrijdag gingen tienduizenden mensen de straat op om te protesteren tegen politiek geweld.
Beste van Plus
Lees ook
Wagen met Belgische toeristen meegesleurd door wilde rivier in Argentinië
Dit zijn de tien meest gelezen artikels in de hbvl-app in 2022
Beroemde chef ‘Salt Bae’ trekt wereldbeker uit handen van Argentijnse voetballer om ongegeneerd zijn bekend handelsmerk te filmen
Nu rest alleen nog het vieren: Argentinië ontvangt vandaag zijn helden en dat zullen ze geweten hebben
Video
Hoofdpunten
Frank Verstraeten houdt zijn woord na Zillion-chaos: “We gaan tickets en drankkaarten terugbetalen”
Hoe moet het nu verder tussen de VS en China na het incident met de ballon: “Een militair conflict kan je niet bij voorbaat uitsluiten”
Onze man zag hoe Thorgan Hazard in de voetsporen trad van Nilis, De Bilde en Mertens: “Dit belooft voor de toekomst”
Politie haalt Smart die caravan trekt en nauwelijks vooruit komt uit verkeer
Tweede kind op komst voor ‘Game of Thrones’-koppel Kit Harington en Rose Leslie