Chili én Peru hopen nog steeds op WK en trekken naar TAS om FIFA-beslissing over speler Ecuador aan te klagen
© Rolf Vennenbernd/dpa
De Chileense (FFCH) en Peruaanse Voetbalfederatie (FPF) hebben bij het Internationaal Sporttribunaal TAS in het Zwitserse Lausanne beroep ingediend tegen de beslissing van de Wereldvoetbalbond FIFA om Ecuador aan het WK voetbal van eind dit jaar in Qatar te laten deelnemen, zo werd vrijdag bekendgemaakt.
Chili had een zaak aangespannen bij de Wereldvoetbalbond omdat Ecuador in de kwalificatiewedstrijden met Byron Castillo speelde. Volgens de Chileense bond bleek uit documenten dat Castillo in 1995 in Tumaco in Colombia is geboren en niet, zoals vermeld op zijn officiële documenten, in 1998 in Villamil Playas in Ecuador.
De Disciplinaire Commissie van de FIFA besloot eerder, na analyse van de inzendingen van alle partijen, om het onderzoek tegen de Ecuadoraanse voetbalbond te sluiten. Chili ging daarna in beroep, maar ook dat bleek tevergeefs.
© AFP
Ecuador eindigde in de Zuid-Amerikaanse kwalificatiezone als vierde. Peru greep met een vijfde plaats net naast de WK-tickets. In de intercontinentale eindronde verloren ze vervolgens van Australië. Chili werd zevende.
Ecuador is ingedeeld in een WK-poule met Nederland, Senegal en Qatar.
Beste van Plus
Lees ook
Gemiste kans in WK-finale spookt nog altijd in het hoofd van Franse spits: “Ik krijg er nog steeds een krop van in m’n keel”
Lionel Messi heeft spijt van zijn gedrag op WK tegen Oranje: “Niet fraai wat ik gedaan heb”
Hoe Lionel Messi na gewonnen wereldtitel verbannen werd van Instagram (en spijt heeft van gedrag na clash met Oranje)
Bijna 1,5 miljard tv-kijkers zagen Messi en Argentinië wereldtitel veroveren, een record
Video
Hoofdpunten
Baby geboren onder puin in Syrië, maar beide ouders overleefden aardbeving niet
LIVE. Zware aardbeving treft Turkije en Syrië
Intrieste beelden na aardbeving: vader houdt hand van overleden tiener vast
Hoe kan jij de slachtoffers in Turkije en Syrië helpen?
Miss België Chayenne Van Aarle zwaargewond in ziekenhuis na auto-ongeval: “Ze herinnert zich niets”