“Voor studenten was de rijkswacht de vijand”: nieuwe televisiereeks grijpt terug naar turbulente jaren ‘80, in smakelijk Gents
Tijmen Govaerts en Aimé Claeys raken in de serie via hun dienst bij de rijkswacht betrokken bij de Bende van Nijvel.
Gent -
De televisieserie 1985, die zondag in première ging op het Film Fest en in januari op Eén is te zien, toont het leven van drie jonge vrienden in de jaren tachtig. In de reeks tonen regisseur Wouter Bouvijn en scenarioschrijver Willem Wallyn hoe schokkende gebeurtenissen, waaronder de aanslagen van de Bende van Nijvel, dat leven ingrijpend veranderden. En dat allemaal in een Gentse tongval.
Geert Neyt
Beste van Plus
Lees ook
JOUW MENING. “Toby is na Kompany onze beste verdediger ooit”
Bedenkingen bij scène in ‘1985’: “Ik kijk elke week met verbijstering naar de reeks”
Tom Vermeir (46) over ‘1985’ en wat daarna komt: “Theater is mijn grote liefde, maar zoals het nu gaat, hoeft het voor mij niet meer”
Aimé Claeys, de revelatie uit ‘1985’: “Ik heb zwaar gesport én leren motorrijden voor die rol”