Zeker acht doden bij explosies in beruchte gevangenis in Myanmar

©  EPA-EFE

Bij explosies in de beruchte Insein-gevangenis in Yangon, de vroegere hoofdstad van Myanmar, zijn woensdag acht personen om het leven gekomen. De ontploffingen deden zich voor in een wachtruimte voor bezoekers, zegt een advocaat die ter plaatse was.

gjsBron: BELGA

Lokale media berichten dat minstens drie cipiers en vijf familieleden van gedetineerden omkwamen. Er zijn ook gewonden.

Militairen kwamen ter plaatse voor een onderzoek. Intussen werden rechtszaken opgeschort.

Beruchte gevangenis

De Insein-gevangenis in Myanmar is berucht voor het misbruik waaraan gevangenen er blootgesteld worden. Dat gaat van foltering, zware mishandeling tot eenzame opsluiting van politieke gevangenen. Ook zijn er veel meldingen van seksuele aanrandingen, overbevolkte en onhygiënische omstandigheden.

Insein is de grootste gevangenis van het land, met ongeveer tienduizend gedetineerden. Tweehonderd daarvan zijn politiek gevangenen.

Sinds de militaire coup waarbij Aung San Suu Kyi werd afgezet, die de facto staatshoofd was, heerst er politieke onrust in Myanmar. Het leger treedt daarbij hard op tegen wie zich verzet.

Aangeboden door onze partners