Stoltenberg volgende week naar Turkije in kader van NAVO-toetreding Finland en Zweden
© REUTERS
NAVO-secretaris-generaal Jens Stoltenberg wordt op 4 november ontvangen in Turkije door president Recep Tayyip Erdogan om de ratificatie van het lidmaatschap van Finland en Zweden te bespreken. Dat vertelt een hoge functionaris vrijdag aan persagentschap AFP.
“De secretaris-generaal van de NAVO komt op 4 november”, zei de bron, op voorwaarde van anonimiteit. Hij voegde eraan toe dat de Zweedse premier Ulf Kristersson op 8 november in Turkije zou worden ontvangen. Stoltenberg had woensdag gezegd dat hij “binnenkort” naar Turkije zou afzakken.
Tot dusver hebben 28 van de 30 lidstaten van het bondgenootschap het lidmaatschap van Zweden en Finland bekrachtigd. Alleen Hongarije en Turkije moeten hun definitieve toestemming nog geven.
De Turkse president dreigt al sinds half mei de toetreding van de twee Scandinavische landen tot de NAVO te blokkeren. Ankara beschuldigt Zweden en Finland ervan strijders van Koerdische partijen PKK en YPG te beschermen, twee groepen die Ankara als terroristen classificeert.
LEES OOK. Waarom de NAVO nu zélf de aandacht vestigt op ‘geheime’ oefening met kernwapens in ons land (+)
Beste van Plus
Lees ook
NAVO-baas Stoltenberg: “Poetin heeft geen plan voor vrede, hij wil meer oorlog”
NAVO-secretaris-generaal Stoltenberg: “Signalen dat Rusland China om wapens heeft gevraagd, en dat Peking dat overweegt”
NAVO-secretaris-generaal Stoltenberg: “Val van Bachmoet komende dagen valt niet uit te sluiten”
NAVO: “Nog altijd onduidelijk wie verantwoordelijk is voor sabotage Nord Stream”
Video
Hoofdpunten
Nergens nog mondmaskerplicht: waar worden ze toch aanbevolen? En kan een ziekenhuis ze weer verplichten als er meer besmettingen zijn?
CEO Peter Bossaert vecht om te overleven tijdens crisisvergadering voetbalbond
Teleurstelling na afgeschafte Queer Iftar: “We vragen niet veel: dat we mogen bestaan, geloven in God en met gelijkgezinden samenkomen”
Belgische ‘vergeet’ te melden dat ze al 5 jaar op vakantie is in Tenerife: nu moet ze al haar uitkeringen terugbetalen
‘The Voice of Holland’-kandidate Babette niet mals voor Marco Borsato: “Hij beloofde me de finale, ik voelde me zo vernederd”