Ebola-uitbraak in Oeganda: niet-essentiële reizen naar getroffen gebieden worden afgeraden
© AFP
Vanwege de ebola-uitbraak in Oeganda raadt de Risk Management Group niet-essentiële reizen naar de zeven getroffen districten af. Dat meldt de FOD Volksgezondheid.
In september is in het Oost-Afrikaanse land ebola uitgebroken. Voorlopig zijn er 109 bevestigde gevallen, 31 sterfgevallen en 20 sterfgevallen van waarschijnlijk besmette gevallen gemeld. Ook zijn 34 mensen genezen. “De circulerende stam is Sudan, waarvoor geen goedgekeurd vaccin bestaat”, aldus de FOD. “De bestrijding van de uitbraak richt zich op de vroege opsporing en isolatie van gevallen.”
De kans dat het virus zich naar België zou verplaatsen, wordt momenteel als zeer laag ingeschat, klinkt het nog. “Het grootste risico van introductie in België ligt bij reizigers die de geïnfecteerde regio’s in Oeganda bezocht hebben en besmet geraakten.”
Aanbeveling
Na een advies van de Risk Assessment Group gaf de RMG dan ook de aanbeveling om niet-essentiële reizen – waarbij uitstel geen negatieve gevolgen heeft – naar de zeven getroffen districten af te raden. Het gaat dan om Mubende, Kassanda, Kyegegwa, Bunyangabu, Kagadi, Wakiso en de hoofdstad Kampala.
De RMG nam ook contact op met luchtvaartmaatschappijen die rechtstreekse vluchten inleggen tussen Brussel en Oeganda, om extra aandacht te hebben voor hygiëne en voorzorgsmaatregelen aan boord van het vliegtuig. Daarnaast zijn ook gezondheidswerkers en ziekenhuizen geïnformeerd over de uitbraak. De FOD Volksgezondheid merkt nog op dat het advies kan worden aangepast in functie van de verdere evolutie.
Ebola wordt overgedragen na rechtstreeks contact met bloed of lichaamsvocht van besmette personen of van wilde dieren. De symptomen van het virus zijn onder meer spierpijn, hoge koorts, malaise, hoofdpijn en keelpijn. Soms wordt dit gevolgd door braken, diarree en bloedingen. Er is geen effectieve behandeling, aldus nog de federale overheidsdienst.
Beste van Plus
Lees ook
Video
Hoofdpunten
Weerman Frank Deboosere (64) is met pensioen: “Ik heb Parijs nog nooit gezien. Misschien wordt dat eens tijd”
Overal waar hippe mensen zijn, krioelt het van de labradoodles: waarom zijn ze zo populair?
Familie Sanda Dia op laatste procesdag: “Wij blijven geloven in de goedheid van de mens. Dit pakken jullie ons niet af”
Herman De Croo stort 210.000 euro van onwettige pensioenextra’s terug aan de Kamer
Woeste Medvedev dreigt met hypersonische raket op Internationaal Strafhof in Den Haag na arrestatiebevel voor Poetin