TAS verwerpt beroep van Quintana tegen diskwalificatie in Tour
© AFP
Het Internationaal Sporttribunaal TAS heeft het beroep van Nairo Quintana, tegen de beslissing van de Internationale Wielerunie (UCI) om zijn resultaten in de voorbije Ronde van Frankrijk te schrappen vanwege sporen van de verboden pijnstiller Tramadol in zijn bloedresultaten, verworpen.
Midden augustus kwam het nieuws naar buiten dat Quintana door de UCI gediskwalificeerd werd uit de einduitslag van de Tour de France. De Colombiaan testte tijdens de Tour immers tweemaal positief op de pijnstiller Tramadol. Quintana was aanvankelijk als zesde in de eindstand geëindigd.
Quintana heeft het gebruik van Tramadol sindsdien altijd ontkend. Hij stelde een beroepsprocedure in bij het TAS en kon in afwachting van de uitspraak voorlopig nog wedstrijden rijden, maar nam onder meer niet deel aan de Ronde van Spanje om zich te focussen op zijn verdediging. Het gebruik van Tramadol is geen inbreuk op het antidopingreglement, maar wel op het medisch reglement.
Begin vorige maand maakte de 32-jarige Quintana bekend op het einde van het seizoen afscheid te nemen van zijn Franse team Arkéa Samsic. De klimmer verlengde zijn contract bij de Franse ploeg nog op 16 augustus tot eind 2025. Een dag later maakte de UCI zijn diskwalificatie uit de einduitslag van de Tour echter bekend. (belga)
Beste van Plus
Lees ook
Nairo Quintana gaat verrassend door en legt de lat hoog: “Ik wil een team uit Europa om grote koersen te rijden”
Kapt Nairo Quintana er deze week voorgoed mee? In de Colombiaanse media zijn ze het ondertussen zo goed als zeker
Cultuurshocks, geldproblemen en een ‘superster’ zonder ploeg: waarom het Colombiaanse wielrennen plots in verval is
Wat u mag verwachten van Arkéa-Samsic: stank voor dank voor Nairo, alles draait rond Fransman
Video
Hoofdpunten
Politie bezig met nieuwe grote zoekactie in flatgebouw waar vrijdag romp van vrouw werd gevonden in koffer
Het eerste eiken huwelijk ooit in België: Angeline (97) en Eduard (99) zijn langst getrouwde koppel van ons land
Hoe zou het nog zijn met… Belgische zwemlegende Brigitte Becue: “Ik ga kwalijke praktijken niet goedpraten, maar vroeger ging het er harder aan toe”
Opnieuw zoekactie naar vermiste Imane (25) in Zemst, voorlopig zonder resultaat
LIVE DEADLINE DAY. Verliest Genk alsnog topschutter Onuachu? Anderlecht zet samenwerking met huurling stop