Glasvezelsamenwerking Telenet en Fluvius loopt vertraging op
© REUTERS
Telecomoperator Telenet en netbeheerder Fluvius verwachten pas tegen de zomer te kunnen starten met hun samenwerking om glasvezelverbindingen uit te rollen in Vlaanderen. De Europese Commissie zal de deal onder de loep nemen, zo maken beide bedrijven donderdag bekend.
In de zomer beklonken Telenet en Fluvius hun samenwerking. Ze richten een nieuw infrastructuurbedrijf op waarin ze hun vaste netwerkactiva onderbrengen. Telenet krijgt 66,8 procent in handen, Fluvius 33,2 procent. Doel is om 78 procent van Vlaanderen tegen 2038 te voorzien van glasvezel.
Aanvankelijk zou het nieuwe bedrijf begin volgend jaar kunnen starten. Maar nu verwachten Telenet en Fluvius dat het pas “tegen de zomer van 2023” uit de startblokken kan komen. Ze moeten hun samenwerking aanmelden bij het directoraat-generaal Mededinging van de Europese Commissie, zo melden ze donderdag.
Nog voor de glasvezeldeal volledig beklonken was, had de Belgische Mededingingsautoriteit (BMA) al bekendgemaakt dat ze een onderzoek opende naar de samenwerking. De concurrentiewaakhond neemt onder de loep of het marktverstorend is dat Fluvius via intercommunales in handen is van alle Vlaamse gemeenten.
De gemeenten spelen namelijk een belangrijke rol in de vergunningsprocedures en de coördinatie van de werken om de netwerken aan te leggen. Ook bij de plannen van Telenet-concurrent Proximus, die al een tijdje bezig is met het aanleggen van zijn glasvezelnetwerk in heel België.
Lees ook
Video
Hoofdpunten
Drama op luchthaven Luik: drie beren gestorven nadat ze 24 uur lang in ijskoud vliegtuig moeten blijven zitten
Niemand die zo aan bekendheid won door de Oekraïne-oorlog dan de ‘ultieme schurk’, maar nu is het genoeg geweest voor Poetin
Hospitalisatiepolis fors duurder: wie voor goedkopere formule gaat, leest best na wat gedekt is
Ella Leyers neemt zeilers beet met afhaalmaaltijd in ‘Over de oceaan’: “Gewoon blijven volhouden dat ik het zelf heb gemaakt”
Voetbalbond heeft principeakkoord met technisch directeur Frank Vercauteren, krijgt hij een jonge bondscoach naast zich?
Beste van Plus
Bewaker steekt ballonnen van verkoper in brand, maar weet niet dat daar uiterst vlambare stof inzit
Gevonden puppy is een hit op Facebook: iedereen wil hem, maar van wie is hij?
Van 600 dollar naar miljoenenverkoop: Van Dyck-schilderij dat in schuur gevonden werd, onder de hamer
Rita Ora laat weinig aan de verbeelding over in doorzichtige latex jurk