‘Thuis’-crew overhandigt 34.000 handtekeningen aan minister: “Vanaf nu schrijven we cut met een K”
© BELGA
Een delegatie van medewerkers van het VRT-programma ‘Thuis’ en de vakbonden ACV en ACOD-VRT hebben maandag 34.000 handtekeningen van de petitie ‘Laat Thuis thuis blijven’ overhandigd aan Vlaams minister voor Media Benjamin Dalle (CD&V). Een symbolische actie waarmee ze hun onvrede over de uitbesteding van Thuis naar het onafhankelijk productiehuis Eyeworks aanklagen.
In een kleine stoet kwam het dertigtal vakbondsleden maandag aan bij het kabinet van minister Dalle in Brussel. “Stop de afbraak van de VRT” scandeerden ze, terwijl ze ook nog pamfletborden bij zich hadden met slogans als “Vanaf nu schrijven we cut met een K” of “Da krijg ik thuis nie verkocht”.
LEES OOK. VRT kiest Eyeworks als extern productiehuis voor ‘Thuis’
“We willen een signaal geven aan minister Dalle dat het dringend tijd wordt om opnieuw een gezonde financiering op poten te stellen voor de VRT. Dat wil zeggen: onze werkingsmiddelen opnieuw indexeren”, stelt Michelle Graus, voorzitter ACOD-VRT.
Overleg
Bij minister Dalle vindt vandaag een laatste bespreking van de conclusietekst plaats met het sectorcomité. De vakbonden zullen een negatief advies geven, maar de Vlaamse overheid en de VRT-directie hebben al aangegeven dat ze met de plannen doorgaan. Nadien volgt nog een finale goedkeuring door de raad van bestuur. De vakbonden geloven dat de VRT-medewerkers op materieel vlak slechter af zullen zijn door de verhuis.
“Op collectieve basis zijn we niet kunnen landen op evenwaardige voorwaarden. Er zullen morgen en overmorgen nog gesprekken plaatsvinden tussen medewerkers apart en de directie om hun individuele situatie te bekijken en daar een aangepast voorstel te doen”, vertelt Carlos Van Hoeymissen van ACV.
© BELGA
© BELGA
© BELGA
© BELGA
© BELGA
Lees ook
Thilly duikt terug op in ‘Thuis’, en vraagt Harry meteen ten huwelijk
Vijf personages uit ‘Thuis’ lijken op einde verhaallijn af te stevenen: “Heeft niets te maken met besparingen”
Dit is het meest memorabele moment uit ‘Thuis’ van het afgelopen jaar
Onverwachte dood schokt ‘Thuis’: personage verdwijnt na 15 (!) jaar van het scherm
Video
Meer showbizz
ROYALS. Babynieuws aan het Britse hof en koningin Mathilde beloont vrouwelijke ondernemers
Dochter (25) van ‘Sopranos’-acteur John Ventimiglia overleden
Rita Ora bevestigt na bijna halfjaar huwelijk met ‘Marvel’-regisseur Taika Waititi
‘The last of us’ krijgt al zeker een tweede seizoen
Gloria Monserez (21) speelt voor het eerst hoofdrol in ‘Liefdestips aan mezelf’: “Als je niet kan lachen met je lief, ga uit elkaar”