Volleybal Challenge Cup Lindemans Aalst
Seppe Baetens gaat met Lindemans Aalst onderuit in Nicosia: “Moeten dringend het vertrouwen weervinden”
“Wij waren weer in hetzelfde bedje ziek”, jammert Seppe Baetens. — © Gregory Van Gansen
Lindemans Aalst keerde met een 3-1 nederlaag terug uit Cyprus. Willen de Ajuinen de kwartfinales halen, dan moeten zij op woensdag 14 december in Schotte met 3-0 of 3-1 winnen van Nicosia en ook nog eens in de golden set zegevieren.
Zonder goede uitgangspositie stapten spelers en staf woensdagmorgen op het vliegtuig richting België. “Het liep niet echt vlot in Nicosia”, zegt Seppe Baetens, die op Cyprus weer op de liberopositie stond. “De thuisploeg is de ongeslagen leider in de Cypriotische competitie en kon in de grote hal rekenen op de steun van luidruchtige fans. Wij kwamen 2-0 achter, maar toch was ik niet echt onder de indruk van Nicosia.” Aalst won vlot de derde set met 16-25, maar gaf het in de vierde weer uit handen. “Wij waren weer in hetzelfde bedje ziek”, aldus de 33-jarige Baetens. “Kregen wij enkele punten tegen dan gingen de kopjes weer veel te snel naar beneden. Dat was ook in Guibertin en in andere wedstrijden het geval. Op die momenten vechten wij tegen onszelf en niet tegen de tegenstander.”
Coach Idner Martins probeerde het tij te keren met enkele wissels. Jansons in de plaats van Overbeeke, Monteiro voor Hoff en Meier in de plaats van Bogachev, maar het mocht niet baten. En zo blijft Aalst nog altijd op zoek naar zichzelf. “Het is frustrerend. De coach probeert op training ook die muizenissen uit ons hoofd te praten, maar als je wedstrijd na wedstrijd verliest, dan zit het probleem diep”, zegt Baetens.
Manier van werken
De Portugees weet dat er verschillende pijnpunten in de ploeg zijn. De receptie draait niet, waardoor de aanvoer naar de aanvallers moeilijk verloopt. Martins rekent ook niet op een typeploeg, maar wisselt veel. Tijdens de wedstrijd is hij onophoudelijk instructies naar zijn spelers aan het roepen. “Dat is nu eenmaal zijn manier van werken”, zegt Baetens. “Daar moeten wij ons als spelers aan aanpassen. Maar toegegeven, zeker als je goed aan ’t spelen bent, dan kan dat voortdurende gepraat langs de lijn storend werken. Wat wij nu vooral nodig hebben, is een vlotte zege. Dit weekend zijn wij vrij omdat er voor de Beker van België gespeeld wordt. Volgende woensdag ontvangen wij dan Borgworm en die match moeten wij echt winnen, zeker om ons vertrouwen weer te vinden.”
Of Baetens dan weer als libero speelt, weet hij nog niet. “Max Petersson zou mogelijk voorzichtig mogen trainen. Misschien komt de match tegen Borgworm nog te vroeg voor hem. Tot dan zullen Robbe Van de Velde en ik onze taak als libero opnemen. Wij doen dit om de ploeg te helpen maar toegegeven, onze favoriete positie is het niet.”
Beste van Plus
Lees ook
Geert Versavel wint met KM Torhout zespuntenmatch tegen Gullegem: “We doen een goede zaak”
Abdulrazak Ishaq houdt RSCA Futures met twee pareltjes in koers voor top zes: “Hier kan ik voor meerwaarde zorgen”
Oshin Derieuw is WBA-kampioene na zeer slechte sparringkamp in Ingelmunster: “Hier kan ik geen genoegen uit putten”
RSCA Futsal van Steven Dillien zet scheve situatie recht na rust: “Met mannetje minder hebben we na rust prima reactie getoond”
Video
Hoofdpunten
ONZE STERREN WK VELDRIJDEN. Twee absolute topfavorieten in Hoogerheide, maar eentje nét iets meer
VIDEO. Wout van Aert en Mathieu van der Poel luidkeels toegejuicht bij verkenning WK-parcours: “Ik heb er echt al van genoten”
Franse topfavoriet Léo Bisiaux soleert met overmacht naar wereldtitel veldrijden junioren, brons voor Belg Yordi Corsus
Altijd spannend, nooit saai en soms met tranen: Hoogerheide wordt het tiende WK-duel in het veld tussen Wout van Aert en Mathieu van der Poel
Buurt geschokt na verdachte dood van Peter (64): “We verliezen een goede buur”
Wasbeer zet winkel op stelten nadat hij bevrijd wordt uit benarde situatie
Bart Peeters gaat a capella als gitaar het laat afweten tijdens eerbetoon aan overleden songwriter in ‘James de Musical’
Studente geneeskunde speelt eerste keer mee met loterij en wint jackpot van 33 miljoen euro
‘Euromillions’ winnen zonder de cijfers juist te hebben, hoe kan dat? “Dit noemen we de miljonairsdouche”