Van Quickenborne: schrap desnoods in kinderbijslag van ouders relschoppers
© BELGA
Minister van Justitie Vincent Van Quickenborne (Open VLD) wil dat ouders van relschoppende jongeren meer voor hun verantwoordelijkheid worden geplaatst. Tijdens het vragenuurtje in de Kamer opperde hij donderdag dat eventueel zou worden gesnoeid in de kinderbijslag, al geeft hij toe dat dit geen federale bevoegdheid is.
Van Quickenborne deed zijn uitspraak tijdens een debat over de rellen die zondag uitbraken na de wedstrijd tussen België en Marokko op de Wereldbeker in Qatar. Hij wil dat korter op de bal wordt gespeeld op het “tuig” en ziet heil in het bijhouden van lijsten met probleemjongeren. “Maar ook ouders moeten voor hun verantwoordelijkheid worden gesteld”, aldus de minister, die daarbij de kinderbijslag aanhaalde. De bevoegdheid daarover is sinds de laatste staatshervorming echter overgeheveld naar de deelentiteiten.
“Er zal geen straffeloosheid zijn”, verzekerde Van Quickenborne. Na de rellen vonden er negentien aanhoudingen plaats: één gerechtelijke en achttien administratieve, die dus maximaal 12 uur konden worden vastgehouden. “Betekent dit dat alle relschoppers vrijuit gaan? Uiteraard niet”, aldus de minister, die benadrukte dat de analyse van de camerabeelden aan de gang is.
Zijn collega van Binnenlandse Zaken Annelies Verlinden (CD&V) verdedigde het optreden van de politie. Die heeft “alles op alles gezet om amokmakers op te pakken”, benadrukte ze. “Ik heb veel vertrouwen dat de mensen op het terrein het juiste doen.”
Lees ook
Vijfde verdachte ontvoeringspoging Van Quickenborne overgeleverd en aangehouden
Zonder hem was er geen Operatie Propere Handen: Eric Bisschop (64) onverwacht overleden
Zesde verdachte opgepakt in onderzoek naar ontvoeringspoging Van Quickenborne, parket vraagt uitlevering
Zesde verdachte voor bedreigingen tegen minister van Justitie Vincent Van Quickenborne opgepakt in Nederland
Video
Hoofdpunten
In drie jaar tijd bijna dubbel zoveel peuters in jeugdhulp, en corona was de trigger
Actrice Annie Wersching (45) uit ‘24’ en ‘The Vampire Diaries’ overleden
Clubs moeten nagaan of trainers verleden van misbruik hebben: “Is dat echt onze taak? Wij zijn de politie niet”
Desnoods wordt cocaïneboete van je loon afgehouden: nieuwe maatregelen om drugsgebruikers te laten betalen
Bewaker steekt ballonnen van verkoper in brand, maar weet niet dat daar uiterst vlambare stof inzit
Beste van Plus
Van 600 dollar naar miljoenenverkoop: Van Dyck-schilderij dat in schuur gevonden werd, onder de hamer
Rita Ora laat weinig aan de verbeelding over in doorzichtige latex jurk
Politieagenten rijden vol vertrouwen met wagen op strand, niet veel later moeten ze toeristen om hulp vragen: “Heel gênant”
Honderden ijsberen halen zwembroek en bikini boven voor ijskoude duik in Blaarmeersen