Spoorstaking afgelopen
© Kristof Vadino
De stakingen bij het spoor, die de voorbije dagen het treinverkeer hinderden, zijn voorbij. De acties liepen in de nacht van donderdag op vrijdag om 3 uur af.
Bron: BELGA
Treinreizigers moesten dinsdag, woensdag en donderdag rekening houden met vertragingen en afschaffingen. Op dinsdag staakten de drie grote vakbonden en reed ongeveer een kwart van de treinen. Woensdag en donderdag ging de staking uit van de treinbestuurdersvakbond ASTB en reed de helft van de treinen.
De vakbonden wilden met hun acties onder meer het tekort aan investeringen bij spoorwegmaatschappij NMBS en spoorinfrastructuurbeheerder Infrabel aan de kaak stellen.
Lees ook
Stiptheid van treinen is al slecht, en volgens Infrabel wordt het de komende jaren niet beter
“Zonder machinist kan de trein niet vertrekken”: hoe één kleine vakbond de staking mee aanstuurt
Slechts kwart van treinen rijdt door staking bij het spoor: drukte op perrons blijft beperkt, wel veel file op de weg
Spoorstaking van start, kwart van de treinen rijdt dinsdag
Video
Hoofdpunten
Drama op luchthaven Luik: drie beren gestorven nadat ze 24 uur lang in ijskoud vliegtuig moeten blijven zitten
Niemand die zo aan bekendheid won door de Oekraïne-oorlog dan de ‘ultieme schurk’, maar nu is het genoeg geweest voor Poetin
Hospitalisatiepolis fors duurder: wie voor goedkopere formule gaat, leest best na wat gedekt is
Ella Leyers neemt zeilers beet met afhaalmaaltijd in ‘Over de oceaan’: “Gewoon blijven volhouden dat ik het zelf heb gemaakt”
Voetbalbond heeft principeakkoord met technisch directeur Frank Vercauteren, krijgt hij een jonge bondscoach naast zich?
Beste van Plus
Bewaker steekt ballonnen van verkoper in brand, maar weet niet dat daar uiterst vlambare stof inzit
Gevonden puppy is een hit op Facebook: iedereen wil hem, maar van wie is hij?
Van 600 dollar naar miljoenenverkoop: Van Dyck-schilderij dat in schuur gevonden werd, onder de hamer
Rita Ora laat weinig aan de verbeelding over in doorzichtige latex jurk