Bloederige pakketten met dierenogen verstuurd naar Oekraïense consulaten en ambassades
Archieffoto: de voorbije dagen kwamen op verschillende plaatsen in Spanje ook bombrieven toe, waaronder in de Oekraïense ambassade. — © AP
Bij Oekraïense ambassades en consulaten in verschillende Europese landen zijn vrijdag bloederige pakketten met dierenogen binnengekomen. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken in Kiev.
De verdachte pakketten kwamen volgens het ministerie aan bij de Oekraïense ambassades in Nederland, Hongarije, Polen, Kroatië en Italië. Ook bij de consulaten in het Italiaanse Napels, het Poolse Krakau en het Tsjechische Brno gebeurde dat. Er wordt door Kiev geen melding gemaakt over dergelijke pakketten in België.
“We hebben reden om aan te nemen dat er een goed geplande campagne van terreur en intimidatie van Oekraïense ambassades en consulaten is. Omdat ze Oekraïne niet kunnen stoppen op het diplomatieke front, proberen ze ons te intimideren. Ik kan echter meteen zeggen dat deze pogingen tevergeefs zijn. Wij zullen ons effectief blijven inzetten voor de overwinning van Oekraïne,” benadrukte minister van Buitenlandse Zaken Dmitro Koeleba.
Eerder deze week was al een medewerker van de Oekraïense ambassade in de Spaanse hoofdstad Madrid lichtgewond geraakt bij de ontploffing van een bombrief. Minister van Buitenlandse Zaken Dmitro Koeleba gaf daarna de opdracht om de beveiliging aan alle Oekraïense ambassades te versterken.
Beste van Plus
Lees ook
Grootste wapenlevering ooit, maar dan is ons kruit ook verschoten: “We zitten stilaan aan het plafond”
Zelenski is België “dankbaar” voor bijkomend militair materieel: “Bedankt, vrienden”
“Net toen Poetin begon te hopen dat 11 maanden oorlog de rug van Europese verzet gebroken zouden hebben, is er opnieuw een stippellijn getrokken”
Frankrijk vreest dat eigen tanks ‘vergiftigd geschenk’ voor Oekraïne zijn
Video
Hoofdpunten
Bewoners vinden onbekende koffer met lichaamsdelen in garagebox: parket is onderzoek gestart
Hoevewoning onbewoonbaar na dakbrand, bewoner in shock naar ziekenhuis: “Alweer een drama voor deze familie”
Frituur moet verdwijnen om rivier te verbreden, uitbater zegt niet op de hoogte te zijn: “Hoezo? Ik wist van niks”
Remco Evenepoel breekt koninginnenrit in San Juan vroeg open, maar blaast finaal zichzelf op: “Dit was een zelfmoordpoging. Ik had beter moeten weten”
Belg wint 186.490,50 euro met Euromillions