Vrouwenvoetbal Super League Club YLA
Jorijn Covent (18) vervangt geblesseerde Femke Schamp in doel bij Club YLA: “Dit is onbetaalbare ervaring”
Jorijn Covent beseft dat er zaterdag absoluut moet gewonnen worden tegen haar ex-ploeg AA Gent. — © Bart Vandenbroucke
Het 2-2-gelijkspel tegen KV Mechelen maakt dat Club YLA voorlopig de rol met de top drie van het klassement lijkt te lossen. De thuismatch tegen AA Gent van zaterdag moet absoluut gewonnen worden om de kloof niet groter te laten worden. Keepster Jorijn Covent, die de geblesseerde Femke Schamp vervangt, kijkt haar ex-ploeg in de ogen.
Blauwzwart kwam in de thuismatch tegen KV Mechelen twee keer op voorsprong, maar dat bleek niet voldoende om de drie punten thuis te houden. “Een ontgoocheling, want als er één ploeg verdiende om te winnen, waren wij dat wel”, blikt keepster Jorijn Covent terug. “We kwamen verdiend op voorsprong, maar lieten KVM via een vermijdbare tegengoal weer in de wedstrijd komen. Een bal die ik misschien wel moest gepakt hebben, maar ik liet me verrassen door de afwerking in het dak van het doel. Zelfde verhaal in de tweede helft, waarin we weer op voorsprong kwamen maar even snel de gelijkmaker moesten toestaan. De 2-2 werd uiteindelijk ook de eindstand. Zuur puntenverlies, wat maakt dat we ons zaterdag tegen AA Gent geen misstap meer kunnen veroorloven.”
De altijd beladen confrontatie met AA Gent is voor Jorijn Covent ook een weerzien met haar ex-ploeg. Van sentiment is evenwel geen sprake, enkel de drie punten zijn zaterdag van tel. “Ik kom over van de beloftenploeg van AA Gent. Er zijn heel wat speelsters doorgeschoven naar de A-kern, dus de kans is heel groot dat ik zaterdag enkele ex-ploeggenotes zal zien opduiken in het strafschopgebied. Een extra motivatie voor mij om de netten schoon te houden, want we moeten absoluut de drie punten thuishouden.”
Door de schouderblessure van eerste keepster Femke Schamp krijgt de 18-jarige Jorijn Covent volop haar kans tussen de palen bij blauwzwart. “Voor mij is dit onbetaalbare ervaring. Natuurlijk kwam er wat stress bij kijken toen ik in de match tegen Woluwe aan de rust moest invallen. Intussen heb ik dankzij de steun van mijn ploeggenotes en de trainersstaf al veel kunnen leren. Of ik tevreden ben over mijn debuutmatchen op het hoogste niveau? In het meevoetballen en het communiceren moet ik nog stappen zetten. Elke training en match zie ik als een opportuniteit om naar een hoger niveau te groeien.”
Beste van Plus
Lees ook
KVV Laarne-Kalken uitgeteld voor periodetitel, waterkansje voor Olsa Brakel B: “Botsten op sublieme doelman Vandenbossche”
Nieuwe T1 op komst, intussen pakt Jarne Jodts met KVK Westhoek een punt onder interim-coach Cauwelier: “We schieten onvoldoende op”
Volgens Robbe Bakelandt beschikt SK Roeselare-Daisel over voldoende kwaliteit om zich te redden, maar: “We kijken nog steeds met één oog achter ons”
Jaan Vanwildemeersch kan leven met gelijkspel van KRC Harelbeke tegen Dikkelvenne: “In onze situatie is elk punt welkom”
Video
Hoofdpunten
“Dit is de zwaarste aardbeving sinds 1999”: uiteindelijk dodentol loopt mogelijk op tot meer dan 10.000
Gebouwen storten nu nog in: beelden tonen hoe zwaar aardbeving in Turkije was
Turkse voetbalwereld rouwt om slachtoffers aardbeving, wedstrijden uitgesteld: “Onze pijn is groot”
OVERZICHT. Dit waren de ergste aardbevingen van de laatste 20 jaar
Meer dan 1.600 doden en duizenden gewonden in Turkije en Syrië na zware aardbeving
Bijzonder optreden van Ella Leyers en James Cooke brengt zeilgenoot Gert Verheyen in verlegenheid
James Cooke barst in tranen uit voor volle Lotto Arena na verrassing van Gert Verhulst
Frank Verstraeten houdt zijn woord na Zillion-chaos: “We gaan tickets en drankkaarten terugbetalen”
Politie haalt Smart die caravan trekt en nauwelijks vooruit komt uit verkeer