Helmut Lotti boos over “racistische bagger” na Marokkaanse WK-zege: “Ik weiger om hele bevolkingsgroep over dezelfde kam te scheren vanwege wat uitschot”
© Frank Abbeloos
De Marokkaanse gemeenschap in België vierde dinsdagavond feest na de zege tegen Spanje op het WK voetbal. Helmut Lotti, die Marokko op de Facebook-pagina van Sporza feliciteerde, is echter zwaar teleurgesteld door de “onvoorstelbare hoop racistische bagger” die op zijn gelukwensen volgden.
De racistische reacties in kwestie werden inmiddels verwijderd. “Zo erg dat Sporza beslist alle antwoorden te verwijderen. Jammer, maar begrijpelijk”, schrijft hij op Facebook. “Ik vertoefde als jonge gast tot mijn dertiende (toen werd ik fietser) iedere vakantie van ’s morgens tot ’s avonds in de Rozebroeken, in Sint-Amandsberg. Daar speelde ik met en tegen Vlaamse, Turkse, Italiaanse en Marokkaanse jongens. En dat was altijd tof. Ik weiger om een hele bevolkingsgroep over dezelfde kam te scheren vanwege wat uitschot, wat trouwens geen exclusiviteit is van de Marokkaanse gemeenschap. En zijn we de Marokkaanse mensenketting tegen de rellen al vergeten na de vorige wedstrijd?”
“Zijn er in dit land problemen? Ja. Moeten die bespreekbaar zijn en opgelost worden? Ja. Moeten we daarbij open en redelijk blijven naar iedereen toe? Jazeker!”, aldus Lotti. “Lees eens een goed boek over de migratie, dat van Tom Naegels bijvoorbeeld. En probeer de ander te begrijpen en desnoods de verbale confrontatie beschaafd aan te gaan. Ik heb dat in twaalf jaar Antwerpen echter nog nooit nodig gehad… Nog eens proficiat aan mijn Marokkaanse vrienden met jullie overwinning! En feest uitgelaten, maar met respect.”
Lees ook
Als een raket gelanceerd (en niet alleen op het veld): 18-jarige Genkenaar Bilal El Khannouss heeft na WK 1,3 miljoen volgers
Marokko moet amper onderdoen voor wereldkampioen Argentinië: tienduizenden fans vieren feest bij terugkeer nationale ploeg
Tienduizenden Marokkanen vieren feest bij terugkeer nationale ploeg
Zo ziet de nieuwe FIFA-ranking eruit na het WK: Rode Duivels zakken naar plek vier, Argentinië tweede, Marokko stijgt elf plaatsen
Video
Hoofdpunten
Vooral in Syrië is situatie dramatisch: “Mensen graven met blote handen naar overlevenden onder het puin”
LIVE. Zware aardbeving treft Turkije en Syrië
Turks gezin vlucht uit stad en bivakkeert in taxihuisje: “Hier zijn geen grote gebouwen die kunnen instorten”
Verschrikkelijke beelden: vader ontroostbaar wanneer hij overleden baby terugvindt onder puin na aardbeving
“Woede kan zich tegen hem keren”: hoe Erdogans aanpak van aardbevingen Turkse verkiezingen kan beïnvloeden
Beste van Plus
Pamela Anderson krijgt eigen kookprogramma en moet er zelfs haar huis niet voor verlaten
Vrouw (33) legt in 4 dagen 100 kilometer af om verdwaalde hond terug te vinden in bos: “De tranen bleven komen”
Gamer is helemaal van de kaart als ze deepfake-video’s van zichzelf op pornosite ontdekt: “Zo ziet pijn eruit”
Na hun tienerrelatie verloren ze elkaar uit het oog, tot Dimitri 17 jaar later zijn stoute schoenen aantrok: “Er is maar één iets veranderd”