Biden wil Afrikaanse Unie lid maken van G20
© ZUMA Press
De Amerikaanse president Joe Biden zal er tijdens een topbijeenkomst in Washington volgende week voor pleiten om de Afrikaanse Unie lid te maken van de G20, de vereniging van de negentien belangrijkste economieën en de Europese Unie. Dat heeft het Witte Huis vrijdag aangekondigd.
Biden zal het voorstel lanceren tijdens een Amerikaans-Afrikaanse top van drie dagen in Washington. De president wil er weer meer toenadering zoeken tot het Afrikaanse continent, waar China en Rusland hun invloedssfeer proberen uit te breiden.
“Het is meer dan tijd dat Afrika permanente zitjes krijgt aan de tafel van de internationale organisaties en initiatieven”, aldus Judd Devermont, de uitvoerend directeur voor Afrikaanse zaken bij de nationale veiligheidsraad van het Witte Huis. “We hebben meer Afrikaanse stemmen in de internationale gesprekken over de mondiale economie, de democratie, de klimaatverandering, gezondheid en veiligheid.”
Zuid-Afrika is momenteel het enige Afrikaanse land in de G20.
Bingoal WB-renner Julian Mertens in kunstmatige coma geplaatst na ongeluk op training
Elisabeth Meuleman (Groen) krijgt dan toch geen plek op lijst: “Handvol leden kan parlementslid dat keihard werkte met één duim omlaag uitsluiten”
Ex-Miss België Chayenne Van Aarle over haar borstvergroting in Turkije: “Ik schaam me niet voor de keuze die ik heb gemaakt”
Peuter (2) verdronken in tuinvijver in provincie Namen
Hintte Megan Thee Stallion in 2020 al op relatie met Romelu Lukaku?