Negen doden bij overstromingen in Kinshasa
Archiefbeeld — © Anadolu Agency
Door zware regenval in de Congolese hoofdstad Kinshasa zijn dinsdag al zeker negen mensen, leden van dezelfde familie, omgekomen. De regen heeft ook de grote assen van de stad onder water doen lopen. Een officiële balans is er dinsdagmiddag nog niet.
Volgens getuigenissen is de belangrijke weg tussen de stad en havenstad Matadi geblokkeerd door een aardverschuiving. De weg is van essentieel belang voor de bevoorrading van de stad.
De overvloedige regen die in de nacht van maandag op dinsdag op de stad viel, verlamde de ochtendspits, maar richtte ook zware schade aan in de 15 miljoen inwoners tellende stad.
In de stad zelf zijn kleine rivieren, kanalen en riolen overstroomd, waardoor ook in de regeringswijk Gombe straten overstroomd raken.
Beste van Plus
Lees ook
Video
Hoofdpunten
Ongeloof na tragisch overlijden van driejarig meisje uit Wommersom bij ongeval aan opvang
Vakbonden en directie Delhaize houden vandaag laatste overleg, maar er is weinig optimisme
Intersekse Coralie (29) belandde in rolstoel na onnodige operatie, jaren later wordt ziekenhuis veroordeeld: “Ik ben jammer genoeg geen alleenstaand geval”
Trans persoon (28) schiet drie kinderen en drie volwassenen dood in school in VS: “Had nog veel erger kunnen zijn”
Zo leven de Grote Drie toe naar de Ronde van Vlaanderen: Mathieu van der Poel verkent niet, Wout van Aert en Tadej Pogacar wel