Zo ziet de nieuwe FIFA-ranking eruit na het WK: Rode Duivels zakken naar plek vier, Argentinië tweede, Marokko stijgt elf plaatsen
© ISOPIX
Het WK voetbal heeft de wereldranglijst van de FIFA flink door elkaar geschud. Winnaar Argentinië wordt de nieuwe nummer twee van de wereld - het komt twee luttele puntjes tekort om nummer één Brazilië van de troon te stoten. Verliezend finalist Frankrijk is de nieuwe nummer drie. Beide landen zijn op de wereldbeker over de Rode Duivels gewipt, die door hun exit in de groepsfase nu pas vierde zijn en de hete adem van nummer vijf Engeland in hun nek voelen.
De landen die de grootste sprongen maken in de top van de FIFA-ranking zaten allebei in de groep van de Belgen: verliezend halvefinalisten Kroatië en Marokko boeken liefst vijf en elf plaatsen winst. Kroatië stijgt van plaats twaalf naar zeven, Marokko van plaats tweeëntwintig naar plaats elf. Zij springen onder meer over Duitsland, dat door een tegenvallend WK wegzakte naar plaats veertien.
Ook Denemarken krijgt zware klappen na een wereldbeker waarin het slechts één op negen pakte in een groep met Australië, Tunesië en Frankrijk. De Denen zakken liefst acht plaatsen van nummer tien naar plek achttien. Nog grote verschuivingen zijn er voor Australië en Servië. De Australiërs klimmen elf plaatsen naar plek 27, de Serviërs zakken negen plaatsen naar plek 30.
De ranking van de wereldvoetbalbond wordt gebruikt om te bepalen wie reekshoofd is bij lotingen voor kwalificaties en groepsfases van landentoernooien. Door de hoge positie van de Rode Duivels op de wereldranking de voorbije jaren, slaagde het er telkens in de toplanden zo lang mogelijk te ontlopen. De volgende FIFA-ranking wordt gepubliceerd op 22 december.
De top 20 van de FIFA-ranking zoals die op 22 december gepubliceerd zal worden:
1. (-) Brazilië 1.840,77
2. (+1) Argentinië 1.838,43
3. (+1) Frankrijk (FRA)1.823,46
4. (-2) België 1.781,30
5. (-) Engeland 1.774,07
6. (+2) Nederland 1.740,89
7. (+5) Kroatië 1.727,63
8 . (-2) Italië 1.723,55
9. (-) Portugal 1.702,54
10. (-3) Spanje 1.693,43
11. (+11) Marokko 1.672,38
12. (+3) Zwitserland 1.655,02
13. (+3) Verenigde Staten 1.652,61
14. (-3) Duitsland 1.646,95
15. (-2) Mexico 1.635,86
16. (-2) Uruguay 1.627,45
17. (-) Colombia 1.612,78
18. (-8) Denemarken 1.608,23
19. (-1) Senegal 1.603,40
20. (+4) Japan 1.593,11
Beste van Plus
Lees ook
Toen de bondscoach nog een krantenjongen was: de Duitse roots van Domenico Tedesco
‘Halve Duitser’ Koen Casteels krijgt zijn vijfde interland bij Rode Duivels
Gewezen Red Lion wordt genoemd als interim-CEO bij Belgische voetbalbond
Genekt door een kapiteinsband: waarom de Duitse nationale ploeg het niet meer over politiek wil hebben (maar dat nu al mislukt)
Video
Hoofdpunten
Op drie plaatsen komt spoeddienst voor wie dringend tandzorg nodig heeft: “Zo iemand kan geen dag wachten”
Kate Ryan had geen tijd om dood van moeder te verwerken door haar carrière: “Dag erna moest ik een videoclip opnemen”
Vriend van Vlaamse vrouw (68) die dood werd aangetroffen in Koewacht: “Marleen had een gouden hart. Dat is haar allicht fataal geworden”
Opnieuw tranen in ‘Boer zkt vrouw’, maar deze keer bij andere boer
Gewezen Red Lion wordt genoemd als interim-CEO bij Belgische voetbalbond