790 bevestigde gevallen van apenpokken in België
Op 19 december 2022 waren er in België in totaal 790 bevestigde gevallen van apenpokken gemeld, zo blijkt vrijdag uit het epidemiologisch bulletin van Sciensano. Dat is één besmetting meer in vergelijking met de vorige balans.
Het gaat om 411 gevallen in Vlaanderen (52 procent), 286 gevallen in Brussel (36 procent) en 93 gevallen in Wallonië (12 procent). De bijkomende besmetting werd opgetekend in Brussel.
Bij de gevallen waarvoor het geslacht gekend is, zijn er 779 mannen, 5 vrouwen, en 3 personen die zich anders identificeren. De leeftijd voor de grote meerderheid situeert zich tussen de 16 en 71 jaar oud. Er zijn 2 gevallen gemeld bij min 16-jarigen: een kind jonger dan drie jaar en een kind ouder dan 12 jaar.
Negenendertig personen werden gehospitaliseerd, 28 om te worden behandeld (van wie 4 personen met een onderliggende immuunstoornis), 3 personen omdat thuisisolatie niet mogelijk was, en 8 waarvoor de reden niet gekend was. Er werd tot op heden 1 sterfgeval gerapporteerd bij een persoon met onderliggende gezondheidsproblemen.
Lees ook
De puppywalk, hét hoogtepunt van fetisj-festival Darklands: “De diehards herken je meteen, ze blaffen en geven pootjes”
WHO handhaaft hoogste alarmpeil voor apenpokken
Verklaring gevonden voor snelle verspreiding van apenpokkenvirus: “Hoogrisicocontacten zijn vier dagen voor symptomen al besmettelijk”
Brussel deelt tweede prik uit aan wie eerste dosis in buitenland haalde
Video
Hoofdpunten
Winderige advocaat krijgt meer dan 150.000 euro schadevergoeding omdat hij niet mag thuiswerken
Raoul d’Udekem d’Acoz, oom van koningin Mathilde, overleden
“We zijn nu beter dan gewone burgers”: Wagner-rekruten getuigen over de oorlogsgruwel en hun loyauteit
Dodelijk ongeval in Baal: bestuurster werd vermoedelijk onwel achter het stuur
Eerste beelden van Lady Gaga als Harley Quinn in nieuwe ‘Joker’-film
Beste van Plus
Vrouw (32) doet emotionele aankondiging tijdens huwelijk van haar vader, maar krijgt bakken kritiek: “Toppunt van egoïsme”
“Het was geen wit licht”: Kevin (55) werd “miraculeus” weer tot leven gewekt en vertelt wat hij zag toen hij ‘dood’ was
Fien Germijns brengt ‘Switch’ terug in de paasvakantie, maar het programma zal er ietsje anders uitzien
ROYALS. Koningin Maxima in Marokko, iftar bij een koninklijke familie en Moederdag bij de Britse royals