Kosovo sluit belangrijkste grensovergang met Servië
© REUTERS
Kosovo heeft woensdag de belangrijkste grensovergang naar Servië gesloten, nabij de Kosovaarse stad Podujevo. Eerder hadden Serviërs al de toegang aan de Servische kant van de grens geblokkeerd. Volgens lokale media zijn nabij het Servische plaatsje Merdare vrachtwagens dwars over de straat die naar de grensovergang leidt geplaatst.
Twee andere grensovergangen tussen Kosovo en Servië zijn al bijna drie weken geblokkeerd. In het noorden van Kosovo hadden Servische militanten blokkades opgericht aan de straten naar de overgangen Brnjak en Jarinje.
LEES OOK. Op weg naar nog een gewapend conflict? Het “kruitvat van Europa” staat op ontploffen (+)
Daarmee protesteren ze tegen de arrestatie van een voormalige politieofficier in Kosovo. Die man wordt ervan verdacht aanvallen op functionarissen van de verkiezingscommissie te hebben gelanceerd. De militanten krijgen steun van de regering in Belgrado.
Spanningen
Servië is niet bereid om Kosovo, dat in 2008 zijn onafhankelijkheid uitriep, te erkennen. In Kosovo leven zowat 120.000 Serviërs op een totaal van 1,8 miljoen mensen, van wie de meerderheid Albanezen.
De spanningen in het noorden van Kosovo – waar meer dan een derde van de 120.000 Serviërs van Kosovo woont – lopen op, sinds Pristina aangekondigd heeft verkiezingen te willen organiseren in gemeenten met een Servische meerderheid, nadat alle Servische verkozenen en de politie in het gebied ontslag hadden genomen. De Kosovaarse autoriteiten hebben de verkiezingen uiteindelijk uitgesteld tot april.
Beste van Plus
Lees ook
Video
Hoofdpunten
Nergens nog mondmaskerplicht: waar worden ze toch aanbevolen? En kan een ziekenhuis ze weer verplichten als er meer besmettingen zijn?
CEO Peter Bossaert vecht om te overleven tijdens crisisvergadering voetbalbond
Teleurstelling na afgeschafte Queer Iftar: “We vragen niet veel: dat we mogen bestaan, geloven in God en met gelijkgezinden samenkomen”
Belgische kreeg vijf jaar lang uitkering, maar “vergat” te zeggen dat ze op “langdurige vakantie” was in Tenerife
‘The Voice of Holland’-kandidate Babette niet mals voor Marco Borsato: “Hij beloofde me de finale, ik voelde me zo vernederd”