N-VA-Kamerlid Sander Loones verkiest burgemeesterssjerp boven ministerspost
© BELGA
N-VA-Kamerlid Sander Loones is kandidaat-burgemeester in zijn thuishaven Koksijde en nu de verkiezingskoorts daar voorzichtig begint op te borrelen, is hij categoriek. “Als ik straks burgemeester word, dan laat ik een nieuwe post in Brussel passeren. En ik hou mijn beloftes wél”, zegt hij.
Nochtans is Loones al even weer een rijzende ster binnen zijn partij. Hij legde bloot dat de begrotingsteksten van toenmalig staatssecretaris Eva De Bleeker (Open VLD) niet overeenkwamen met de beleidsverklaring van premier Alexander De Croo (Open VLD). Die fout kostte De Bleeker haar job. En hij blijft duwen op de tere plek. Bovendien is Loones in de vorige legislatuur niet eens een maand minister mogen zijn, voor zijn partij de regering uitstapte. Als N-VA in een volgende regering stapt, dan zal zijn naam sowieso circuleren voor een ministerspost. Dan vergt het wel veel karakter om aan die belofte vast te houden. (ptb,agy)
Beste van Plus
Lees ook
Sander Loones reageert op de vergoedingen van partijgenoot Siegfried Bracke: “Deze affaire is een ramp voor de politiek”
“Hij mag het vergeten na die dronken vertoning”: in N-VA-coulissen strijden troonopvolgers met elkaar
De man die maar 28 dagen minister van Defensie was, deed Open VLD venijnig veel pijn via de krakkemikkige begroting
Beroering over “expliciet akkoord in Whatsapp-bericht” voor gewraakte begroting, premier De Croo ontkent
Video
Hoofdpunten
Op drie plaatsen komt spoeddienst voor wie dringend tandzorg nodig heeft: “Zo iemand kan geen dag wachten”
Kate Ryan had geen tijd om dood van moeder te verwerken door haar carrière: “Dag erna moest ik een videoclip opnemen”
Vriend van Vlaamse vrouw (68) die dood werd aangetroffen in Koewacht: “Marleen had een gouden hart. Dat is haar allicht fataal geworden”
Opnieuw tranen in ‘Boer zkt vrouw’, maar deze keer bij andere boer
Gewezen Red Lion wordt genoemd als interim-CEO bij Belgische voetbalbond