Opnieuw vrachtschip vastgelopen in Suezkanaal, snel weer vlotgetrokken
De M/V Glory — © AFP
Een schip is maandagochtend even vastgelopen in het Suezkanaal, dat heeft de eigenaar bekendgemaakt. Sleepboten kregen het vaartuig snel weer vlot.
Het vastgelopen schip is de M/V Glory, een bulkschip dat onder de vlag van de Marshalleilanden vaart en geladen zou zijn met graan uit Oekraïne. Waarom het schip in problemen raakte, is niet duidelijk.
Volgens de autoriteiten van het Suezkanaal veroorzaakte het vastgelopen schip geen hinder voor het scheepvaartverkeer, één van de belangrijkste vaarroutes ter wereld. Niettemin waren er 19 schepen die wachten om door te varen: die zullen hun reis met lichte vertraging kunnen verderzetten.
In maart 2021 blokkeerde het containerschip Ever Given het Suezkanaal zes dagen lang, wat leidde tot honderden miljoenen dollars aan economische schade en lange vertragingen voor goederen uit het Verre Oosten.
Hier staat ingevoegde content uit een social media netwerk dat cookies wil schrijven of uitlezen. U heeft hiervoor geen toestemming gegeven.
Beste van Plus
Lees ook
Video
Hoofdpunten
DE HELDEN VAN HET ONDERWIJS. Eli (19) over haar lerares aardrijkskunde: “Zonder haar was ik het middelbaar niet doorgekomen”
ONDERWIJZER. Bekijk hier hoe de scholen in jouw buurt scoren: hoeveel C-attesten reiken ze uit en hoeveel leerlingen halen later hoger diploma?
Kwart Vlaamse scholen krijgt al bijna tien jaar geen inspectie: “Voor hetzelfde geld krijgen we uiteindelijk de boodschap dat we helemaal niet de juiste weg volgen”
“Schrijnend hoe weinig er over endometriose bekend is”: koppel dat documentaire maakte rond ‘onderschatte ziekte’ krijgt politieke erkenning
Overleden bejaard koppel pas na enkele weken ontdekt: “Tragische gebeurtenis”