Man die Japanse ex-premier Shinzo Abe doodschoot toerekeningsvatbaar verklaard

Tetsuya Yamagami ©  via REUTERS

De man die ervan verdacht wordt de Japanse oud-premier Shinzo Abe te hebben doodgeschoten, is toerekeningsvatbaar en mag dus vervolgd worden. Dat melden Japanse media op basis van het psychiatrisch onderzoek. De 42-jarige Tetsuya Yamagami zal worden aangeklaagd voor moord en overtreding van de vuurwapenwetgeving.

jvhBron: BELGA

Yamagami werd op 8 juli opgepakt vlak nadat hij twee keer met een zelfgemaakt pistool op Shinzo Abe had geschoten tijdens een campagnebijeenkomst voor de senaatsverkiezingen in Nara, in het westen van Japan. Abe overleed in het ziekenhuis aan zijn verwondingen.

Volgens plaatselijke media werd bij de beoordeling geconcludeerd dat de man geschikt was om te worden vervolgd. Aanklagers zullen de man naar verwachting vrijdag aanklagen, aldus het nationale televisiestation NHK.

Aangeraden
Aangeboden door onze partners

Lees ook

Hoofdpunten

Meest gelezen uit de buurt