Volleybalcoach Gert Vande Broek schuldig bevonden aan grensoverschrijdend gedrag: “Tuchtraad zal zich beraden over sanctie”
Gert Vande Broek (56), de coach van de Belgische nationale vrouwenvolleybalploeg Yellow Tigers, heeft zich wel degelijk schuldig gemaakt aan grensoverschrijdend gedrag. Dat heeft het Bondsparket geoordeeld na diepgaand onderzoek en heeft Volley Vlaanderen woensdag bekendgemaakt.
Vande Broek kwam in december 2021 in opspraak toen verschillende (oud-)speelsters hem beschuldigden van grensoverschrijdend gedrag. Het Bondsparket onderzocht de zaak en oordeelde “dat er wel degelijk sprake is van feiten die als grensoverschrijdend gekwalificeerd dienen te worden”.
Het Bondsparket van Volley Vlaanderen zal de zaak nu aanhangig maken bij de bevoegde kamer van de Tuchtraad. Die zal zich beraden over een eventuele disciplinaire sanctie. De Raad van Bestuur neemt nota van de zaak, maar geeft in een persbericht aan “zich verder van alle commentaar te onthouden totdat de Tuchtraad een oordeel zal geveld hebben”.
Ook Vande Broek nam kennis van het rapport van het Bondsparket van Volley Vlaanderen. “Inhoudelijk gaan we nog niet reageren en dienen we eerst inzage te krijgen van het volledige dossier”, zo klonk het.
De 56-jarige Vande Broek is al bijna zeventien jaar de bondscoach van de Yellow Tigers. Eind 2021 beschuldigden meerdere ex-internationals de trainer van psychisch grensoverschrijdend gedrag in de VRT-documentaire ‘De prijs van de winnaar’. Minister van Sport Ben Weyts (N-VA) duidde vervolgens topmagistraat Bart Meganck aan voor een onderzoek, maar dat werd snel ingetrokken omdat het Bondsparket van Volley Vlaanderen zelf een onafhankelijk onderzoek startte. Na meer dan een jaar is er nu een uitspraak.
© BELGA
Lees ook
Nieuwe aderlating voor Yellow Tigers: ook Jodie Guilliams stopt als international
Ex-Yellow Tigers zijn tevreden met besluit van bondsparket: “Eindelijk is er naar ons geluisterd“
Bondsparket brengt Gert Vande Broek aan het wankelen, kan hij na dit verdict aanblijven als bondscoach bij Yellow Tigers?
“Het komt dus tot een proces, maar wat ook de uitkomst is: de verliezers in de zaak-Gert Vande Broek zijn de Yellow Tigers”
Video
Hoofdpunten
DE INSIDER. De mooiste begrafenis van het jaar: wat leert Arlette, de mama van Evi Hanssen, ons over de dood?
Duitse ‘groomer’ overtuigde 28 Vlaamse jongens om naaktfoto’s van zichzelf te sturen: “Beangstigend hoe ver deze man reed om de feiten te plegen”
Voor wie verdwijnt vaste benoeming? Wat met loon en pensioen? En zullen ambtenaren makkelijker ontslagen kunnen worden?
KAART. Een op vier gezinnen of alleenstaanden heeft zonnepanelen: bekijk hier de situatie in jouw gemeente
Student dringt woning binnen en krijgt messteken van boze bewoner: “Ik kon dit toch niet laten gebeuren?”