Apple-baas Tim Cook moet 40 procent loon inleveren na kritiek van aandeelhouders
Tim Cook, de CEO van de Amerikaanse technologiegigant Apple, ziet zijn loon in 2023 verminderd met 40 procent. Cook zou zelf om de loonsvermindering gevraagd hebben, na kritiek van aandeelhouders.
Apple stelt de 62-jarige Cook in 2023 een totale compensatie van 49 miljoen dollar (zo’n 45 miljoen euro) voor. Aangezien de aandelenprijs van het bedrijf vorig jaar sterk daalde, als gevolg van aanleveringsproblemen en een globale economische vertraging, “is beslist om de compensatie van meneer Cook aan te passen”, klinkt het in een mededeling van het bedrijf.
Cook behoudt zijn basissalaris van 3 miljoen dollar, net als een bonus van 6 miljoen dollar. Wat wel aangepast wordt, is zijn beloning in aandelen van het bedrijf. In 2022 kreeg Cook nog 75 miljoen dollar aan aandelen in Apple, voor 2023 wordt dat aangepast naar 40 miljoen dollar.
Ter vergelijking: Cook verdiende in 2022 1.477 keer meer dan de gemiddelde Apple-werknemer. Het persoonlijke fortuin van de man wordt geschat op zo’n 1,7 miljard dollar, geld dat Cook naar eigen zeggen nog voor zijn dood volledig zal wegschenken.
Beste van Plus
Lees ook
Apple stelt nieuwste toestellen en snufjes voor: iPhone 14, AirPods Pro en “beste Apple Watch” ooit
Zonder hem waren iPod en iPhone misschien nooit zo iconisch geweest, maar Apple zet nu samenwerking met Jony Ive stop
Hoe Apple zijn ziel verloor: waarom techreus maar niet met nieuwe revolutionaire producten komt
Heibel onder aandeelhouders over het salaris van Apple-baas Tim Cook
Video
Hoofdpunten
Nergens nog mondmaskerplicht: waar worden ze toch aanbevolen? En kan een ziekenhuis ze weer verplichten als er meer besmettingen zijn?
Remco Evenepoel blaakt van zelfvertrouwen na ritzege in Ronde van Catalonië: “Het enige jammere is de trui waarin ik over de streep kwam”
Vlaamse wetenschapper ontdekt hoe je een leugenaar altijd kan ontmaskeren: “Je hoeft maar op één zaak te letten”
Qmusic-dj Jolien Roets en Hakim Chatar opnieuw ouders geworden: “Heel onverwacht in ons eigen bed thuis”
Amerikaans leger installeert eerste permanente garnizoen in Polen