Dode bij rellen tussen betogers en politie in Peru
Ook in Lima werd opnieuw geprotesteerd. — © AP
Bij rellen tussen manifestanten en de politie in Macusani, een stad in het zuiden van Peru, zijn zeker één dode en één gewonde gevallen. Dat maakte het ziekenhuis San Martin de Porres de Macusani woensdag bekend.
Het dodelijke slachtoffer is een vrouw van 35 jaar. Daarnaast verkeert een 30-jarige man met verwondingen aan de borst in kritieke toestand.
Volgens lokale media werd tijdens de rellen het politiecommissariaat van Macusani in brand gestoken.
Peru heeft sinds de afzetting en opsluiting van de socialistische president Pedro Castillo te maken met aanhoudende onrust. Betogers willen het ontslag van zijn opvolger en voormalige vicepresident Dina Boluarte en eisen onmiddellijk nieuwe verkiezingen. Afgelopen weekend riep de regering de noodtoestand uit.
Sinds het begin van de onrust vielen in totaal al 43 doden.
Beste van Plus
Lees ook
Video
Hoofdpunten
DE HELDEN VAN HET ONDERWIJS. Eli (19) over haar lerares aardrijkskunde: “Zonder haar was ik het middelbaar niet doorgekomen”
ONDERWIJZER. Bekijk hier hoe de scholen in jouw buurt scoren: hoeveel C-attesten reiken ze uit en hoeveel leerlingen halen later hoger diploma?
Kwart Vlaamse scholen krijgt al bijna tien jaar geen inspectie: “Voor hetzelfde geld krijgen we uiteindelijk de boodschap dat we helemaal niet de juiste weg volgen”
“Schrijnend hoe weinig er over endometriose bekend is”: koppel dat documentaire maakte rond ‘onderschatte ziekte’ krijgt politieke erkenning
Overleden bejaard koppel pas na enkele weken ontdekt: “Tragische gebeurtenis”