Nederlandse coronascepticus Willem Engel krijgt maand voorwaardelijk voor opruiing
© EPA-EFE
De Nederlandse coronascepticus Willem Engel gaat in hoger beroep tegen het vonnis van de rechtbank in Rotterdam die hem vrijdag veroordeelde voor opruiing. De voorman van de voormalige actiegroep Viruswaarheid sprak na afloop van de uitspraak van “een politiek gekleurd vonnis”. Het Openbaar Ministerie zegt het vonnis te zullen bestuderen. Het OM heeft daar twee weken de tijd voor.
Voor vijf feiten op de tenlastelegging werd Engel vrijgesproken, daar is hij tevreden mee. “Het was eigenlijk precies zoals ik had verwacht”, zegt hij. “Er moest iets uitkomen, want anders zou het OM te veel schade oplopen.”
Wel werd hij veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van een maand omdat hij in een tweet had opgeroepen om te demonstreren in Den Haag tegen het Nederlandse coronabeleid, ondanks dat demonstraties toen verboden waren.
“Technisch gezien klopt het niet”, zegt Engel over de enige veroordeling. “We hebben niet opgeroepen tot deelname aan een verboden demonstratie, maar voor een demonstratie tegen het verbod”, aldus Engel.
Beste van Plus
Lees ook
Coronacijfers stijgen opnieuw: “Verrassend dat golven elkaar onophoudelijk blijven opvolgen”
Aantal besmettingen en ziekenhuisopnames door coronavirus stijgt weer, maar Steven Van Gucht stelt gerust: “Verwachten ook komende weken geen zware coronagolf”
Berlijn schaft mondmaskerplicht op openbaar vervoer af
“Tijdelijke groepsimmuniteit voor Peking”
Video
Hoofdpunten
Mysterieuze Chinese ballon na zeven dagen boven de VS uit de lucht geschoten, misnoegd China dreigt met “een passend antwoord”
Dit is de ‘oudere’ vrouw die prins Harry ontmaagd zou hebben: “Ik herinner me zijn ondergoed nog”
Zanger-acteur Luc Dufourmont: “Mijn lichaam zei me dat het genoeg was”
Tienermeisje wil tussen dolfijnen zwemmen maar wordt gegrepen door een haai
Bart Peeters gaat a capella als gitaar het laat afweten tijdens eerbetoon aan overleden songwriter in ‘James de Musical’